آشنایی با نایلون های عریض موجود در بازار

نایلون از پلیمرهای ترکیبی بسیار با اهمیتی بوده که قابلیت کشسانی مناسبی را دارا می باشد. این محصول که از خانواده محصولات پلی اتیلن به حساب می آید؛ انواع بسیار پراستفاده ای همچون نایلون عریض را شامل شده است. از کاربردهای نایلون عریض، همین بس که بگوییم در صنایع کشاورزی، ساختمان سازی، گلخانه ها و … مورد توجه واقع شده و به عنوان عایقی محکم و درجه یک ظاهر گشته است. حال برای آشنایی با نایلون های عریض موجود در بازار و اینکه از چه ابعاد و اندازه هایی برخوردار می باشند؛ می توان به سراغ مراکز عرضه کننده این محصولات در بازار، مانند مراکز نایلون عریض تبریز که از اصلی ترین ارائه دهندگان آن به شمار می آیند؛ رفت.

آشنایی با نایلون های عریض موجود در بازار

کاربرد های نایلون عریض در گلخانه ها

کاربرد های نایلون عریض در گلخانه هانایلون عریض که به نایلون های بالای ۱/۵ متر اطلاق می گردد؛ در هر یک از حوزه های کشاورزی و صنعتی، مورد توجه فراوان قرار گرفته و کارکردهای بسیار بالا و البته اثربخشی را از خود به نمایش گذاشته اند.
این محصولات از عرض های مختلفی تشکیل یافته که هر عرض برابر با وزن مشخصی می باشد.
همچنین می توان به کاربرد نایلون عریض در گلخانه ها اشاره کرد که باید گفت از آن به جای شیشه، جهت پوشش دهی سقف گلخانه استفاده به عمل آورده که به دنبال آن، چنین مزیت ها یا فوایدی نیز به وجود خواهند آمد:

 • دارای هزینه به مراتب کمتری نسبت به شیشه می باشند.
 • به عنوان عایق حرارتی عالی عمل کرده و محیط گلخانه را با دمای یکنواخت حفظ کرده و به رشد و پرورش بهتر محصولات گلخانه ای می انجامند.
 • این نایلون با وزن کم خود، لزوماً نیازمند به اسکلت های فلزی گرانقیمت برای نصب و پابرجا بودن نداشته و حتی از اسکلت های پلاستیکی هم می توان برای نصب و اجرای آن ها بهره برد.
 • به دنبال این قضیه، هزینه تشکیل گلخانه، به شدت کاهش پیدا کرده و صرفه های اقتصادی چشمگیری را از آن افراد می سازد.

در ادامه باید به این نکته مهم اشاره کرد که امروزه تمامی گلخانه های مدرن، از نایلون عریض استفاده کرده و اثرات مثبت آن را به چشم دیده اند.

نایلون های عریض در چه ابعادی تولید می شوند؟

امروزه از نایلون های عریض یو وی دار است که در صنایع و حوزه های مربوط به کشاورزی بهره برده و آن را مورد کاربرد وسیع قرار داده اند.
علاوه بر گلخانه ها، برخی از زمین های کشاورزی، باغ ها و حتی مزرعه ها در معرض استفاده از این محصول بوده و نیازی مبرم را به آن پیدا کرده اند.
اما دلیل استفاده از نایلون عریض یو وی دار برای امور مختلف کشاورزی را می توان در درجه مقاومت آن نسبت به اشعه مضر خورشید جستجو کرد که به دنبال خود، آثار واضح دیگری را هم در پی داشته است.

این نایلون ها اجازه ورود نور خورشید را به داخل نداده و در نتیجه تمامی محصولات کشاورزی را از آسیب های جدی حفظ می کنند.
همچنین با این محصولات، جلوی ضررها هنگفت به کشاورزان گرفته شده و برای آن ها نیز سود مالی را به دنبال خواهد داشت.

حالا مساله دیگری که باید به آن پرداخت؛ ابعاد نایلون عریض است.
یعنی می خواهیم بدانیم که نایلون های عریض در چه ابعاد یا اندازه هایی تولید می شوند؟
در پاسخ به این سوال باید عنوان داشت که تولید کنندگان، این محصول را با چنین ابعادی عرضه کرده که وزن آن ها هم در مقابلشان اعلام شده است:

 1. نایلون عریض یک متری که برابر با وزنی در حدود ۲۵ کیلوگرم می باشد.
 2. نایلون عریض دو متری که وزن آن برابر با ۳۰ کیلوگرم است.
 3. نایلون سه متری برابر با ۳۵ کیلوگرم
 4. نایلون چهار متری با وزن ۴۵ تا ۵۰ کیلوگرم
 5. نایلون پنج متری برابر با ۴۵ تا ۵۰ کیلوگرم
 6. نایلون شش متری با وزن ۵۰ تا ۵۵ کیلوگرم
 7. نایلون هشت متری با وزن ۵۵ تا ۶۰ کیلوگرم

کیفیت نایلون های عریض به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت نایلون های عریض به چه عواملی بستگی دارد؟شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که کیفیت نایلون های عریض بستگی به چه عواملی دارد؟
در جواب باید گفت که فاکتورهای زیادی وجود دارند که تعیین کننده‌ی این موضوع می باشند.
اولین فاکتور، بستگی به نوع مواد اولیه ای دارد که در ساخت و تولید این نایلون ها به کار رفته است که قطعاً همه‌ی آن ها از یک سطح ماده اولیه برخوردار نمی باشند.

البته نقش کارخانجات تولید کننده در این حیطه را نباید نادیده انگاشت که اگر از کارخانجات بنام و معروف باشند؛ احتمال اینکه نایلون های عریض با کیفیت تری را هم با تکیه بر متریال مرغوب ارائه نمایند؛ زیاد است.

اما دومین عاملی که تعیین کننده کیفیت نایلون عریض است، تعداد لایه های موجود در آن می باشد.
در این مورد باید گفت که این نایلون ها از لایه های ۱ تا ۸ لایه تشکیل یافته اند که هرچقدر تعداد لایه های تشکیل دهنده آن به سمت و سوی بالاتری حرکت می کند؛ به همان نسبت، کیفیت نایلون و درجه استحکام آن نیز افزایش می یابد.
پس با در نظر گرفتن این دو مساله می توان پی برد که نایلون های عریض با کیفیت هستند یا خیر که بتوان برای انتخاب روی آن ها حساب باز کرد.

قیمت نهایی نایلون های عریض تبریز در بازار

نایلون عریض که از مصارف گسترده ای در هر یک از بخش های بزرگ کشور از جمله بخش کشاورزی بهره مند می باشد؛ توسط شهرهای متعددی از ایران، در معرض ارائه قرار گرفته است.
برای مثال می توان تبریز را نام برد که دارای رتبه ای ممتاز در حیطه عرضه این محصولات بوده و عنوان عرضه کننده برتر نایلون در کشور را از آن خود کرده است.
در این شهر، تعداد کارخانجات بسیاری مستقر گشته اند که به تولید این محصول کاربردی مشغول می باشند.
کارخانجاتی که باعث ارائه نایلون های عریض با این مشخصات گشته و حتی زمینه را برای صادرات آن ها به بازارهای خارجی متعدد فراهم نموده اند:

 • نایلون های عریض با کیفیت و درجه یک
 • نایلون های عریض بادوام
 • نایلون های عریض متنوع

در مورد قیمت نایلون های مورد نظر نیز باید بیان داشت که با توجه به مشخصات این محصول و همینطور مارک متعلق به آن ها، درجه بندی های متفاوتی را دربر گرفته است.
در هر صورت جهت اطلاع از قیمت روز این محصولات در بازار، یا می توان به سراغ مراکز عرضه نایلون تبریز رفت و از آن ها، استعلام های لازم در این خصوص را به عمل آورد و یا اینکه از طریق منابع معتبر حضوری و غیرحضوری اقدام کرد.
هر یک از این مسیرها می توانند دسترسی به قیمت را برای مشتریان گرامی ممکن نمایند.

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید