ارزانترین قیمت نایلون رولی گلخانه

گلخانه‌ها محیطی مناسب برای کشت بهتر انواع محصولات کشاورزی در همه فصول سال بدون توجه به نوع محصول به ما ارائه می‌کنند. اصلی‌ترین جزء سازنده هر گلخانه که محیط پیرامون یک مزرعه را از محیط کشت جداسازی می‌کند همان نایلون رولی گلخانه‌ها هستند. در ادامه با خواندن مطلب زیر از شما دعوت به عمل می‌آوریم که چگونه انواع آن‌ها را تشخیص داده و بهترین نوع آن را با توجه به قیمت، کیفیت و بودجه خود انتخاب کنید.

ارزانترین قیمت نایلون رولی گلخانه

شناخت دقیق نایلون رولی و مشتقان آن

شناخت دقیق نایلون رولی و مشتقان آننایلون‌های رولی در انواع گوناگونی تهیه می‌شوند و کاربرد‌های گسترده و فراوانی دارند. از انواع آن‌ها می‌توان به کیسه‌های‌زباله‌رولی، نایلون چاپی، نایلون شیرینگ، سفره‌های نایلونی رولی،نایلون ساختمانی، نایلون کشاورزی و نایلون گلخانه اشاره نمود.
قبل از هر چیز باید توجه کرد که در گلخانه ما به نایلون احتیاج خواهیم داشت نه نایلکس. تفاوت نایلون و نایلکس در این است که اجزای سازنده و مواد افزودنی در نایلون ها به گونه‌ای هستند که آنها را شفاف، نرم و براق می‌سازد، اما نایلکس ساختاری مات، خشک و کدر دارد که نور خورشید را که از مهم‌ترین واجبات برای تولید محصولات کشاورزی است را از خود عبور نمی‌دهد.
باید بدانیم که عرض نایلون مورد استفاده باید مناسب با ساختار گلخانه ما باشد به این منظور تولید کنندگان نایلون های در رنج گسترده یک تا چهارده متر طراحی می‌کنند، که این امکان به شما اجازه می‌دهد از مشتقات نایلون محصول، مورد نیازتان را انتخاب کنید.

ضرورت استفاده از نایلون رولی در گلخانه ها

اگر گستره تغییرات دما را در یک گلخانه با محیط بیرون بررسی کنید متوجه خواهید شد که در طول روز دما تقریبا ثابت خواهد بود، اما دلیل آن چیست؟
نور خورشید با عبور از یک محیط مادی به گلخانه وارد می‌شود و محیط گلخانه را گرم می‌کند این عامل باعث می‌شود تمامی عوامل موجود در گلخانه نور را منعکس کنند و پرتوهای تابیده شده از سوی خورشید را بازتاب کنند. اما همه‌ی این نور بازتابیده شده به خارج از گلخانه منتقل نمی‌شوند بلکه بسیاری از آن‌ها با برخورد دوباره به نایلون استفاده شده در گلخانه در محیط باقی مانده و گرمای تولیدی از سوی خورشید هدر نمی‌رود.
با توجه به توضیحات بالا در شب هنگام نیز گرمای جذب شده از سوی گیاهان بازتاب می‌گردد اما خوشبختانه از خروج آن جلوگیری می‌شود، که نشان دهنده آن است که در طول شب نیز با توجه به تغییر گسترده دما، گستره‌ی دمای یک گلخانه در یک رنج خاص ثابت بماند.
استفاده از نایلون رولی در طول فصول سرد سال همواره محیط گلخانه را گرم نگه می‌دارد و محیطی مناسب را برای کشت انواع محصول در همه فصول سال فراهم می‌کند.
بنابراین استفاده از نایلون رولی مهم‌ترین جزء برای داشتن یک گلخانه خوب است.

دلیل استفاده از مواد افزدونی در نایلون ها چیست؟

دلیل استفاده از مواد افزدونی در نایلون ها چیست؟همه ما در مورد اشعه‌های مضر خورشید شنیده‌ایم که اثر آن برروی بدن و گیاهان باعث سرطانی شدن سلول‌ها می‌شود. برای جلوگیری از این امر تولید کنندگان از مواد افزودنی‌ای به نام تثبیت‌کننده‌UV استفاده می‌کنند که مانع رسیدن اشعه‌های مضر به گیاهان می‌شود.
نوع دیگه از افزودنی آن است که نوع خورشید را پخش نمی‌کند و باعث نمی گردد که نور خورشید در یک جا جمع گردد و باعث آتش‌سوزی یا ایجاد لکه‌های سوختگی بر روی گیاهان و تجمع نور در مکانی که مورد نظر ما نیست گردد. این افزودنی نور را در همان جهتی که می‌تابد از خود عبور می‌دهد و باعث شکست نور نمی‌گردد.
حتما شما هم تجمع بخار بر‌روی شیشه خودرو یا مانند آن را دیده باشید که تجمع آن‌ها باعث ایجاد قطراتی بر‌روی شیشه و پلاستیک می‌شود این قطرات محیط مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری‌ها و میکروب ها می‌باشد. این تجمعات میکروبی می‌تواند آفت‌ها را پرورش دهد و باعث بیماری گیاهان و کاهش توانایی تولی محصول آنان گردد. این میکروب‌ها به تنهایی توانایی بیمار کردن گیاهان را نیز دارند، خوشبختانه صنعتگران توانسته‌اند با اضافه کردن افزودنی‌ها‌یی از ایجاد قطرات و موارد سوء آنها ازجمله ایجاد ذره‌بین آبی که باعث تجمع نور در یک مکان و سوختگی ناشی از آن و تجمعات میکروبی، جلوگیری به عمل آوردند.
شکستگی و پوسیده شدن پلاستیک‌ها امری رایج در آن‌ها‌ست. افزودنی EVA از این امر جلوگیری کرده و همچنین استحکام و عمر پلاستیک در نایلون را بالا می‌برد. نایلون‎هایی که در آن‌ها EVA استفاده شده دارای مقاومت بالا، شفافیت بیشتر و همچنین انعطاف‌پذیری بسیار بالاتری هستند.
از سایر مواد افزودنی میتوان به ۱)ضد چسبندگی، ۲)ضد الکتریسیته ساکن، ۳)لیز کننده و ۴)آنتی اکسیدان اشاره نمود که در زیر به معرفی جداگانه آن‌ها خواهیم پرداخت.
۱) ضد چسبندگی: اگر به نایلون‌های فریزر توجه کرده باشید به یکدیگر چسبیده و به آسانی جدا نمی‌شوند. این افزودنی از این امر جلوگیری کرده و در هنگام استفاده از آن سهولت را به ارمغان می‌آورد.
۲) ضد الکتریسته ساکن: اگر به الکتریسیته ساکن توجه کرده باشید توانایی بالایی برای جذب مواد دارند. باستفاده از این مواد از ایجاد الکتریسیته ساکن و جذب گرد و غبار توسط آن جلوگیری و عبور راحت‌تر نور خورشید را باعث می‌گردد.
۳) لیز کننده‌ها: مواد لیز از اصطکاک بیش از حد جلو‌گیری می‌کنند. این مورد در فصول سرد سال بیشتر اهمیت دارد که اصطکاک مواد افزایش می‌یابد. با افزودن این مواد از خراشیدگی حاصل از نایلون رولی با دیگر مواد جلوگیری می‌شود.
۴) آنتی اکسیدان‌ها: فرایند اکسید شدن فلزات و پلاستیک‌ها به یک گونه می‌باشد. اکسید شدن باعث خرابی و خرد‌شدن نایلون میگردد. آنتی‌اکسیدان‌ها با مانع شدن از واکنش اجزای پلاستیک با اکسیژن در کیفیت محصول تاثیر به‌سزایی دارد که باعث مقاومت در بر‌ا‌بر ضر‌با‌ت و کشش شد‌ید می‌گردد.

قیمت نایلون های رولی به چه عواملی وابسته است؟

قیمت همه انواع محصولات به عوامل بسیار گوناگونی بستگی دارد که افزایش قیمت در بسیاری از موارد باعث افزایش کیفیت محصول می‌شود. اما از برخی جنبه‌های دیگر تنها قیمت بالای محصول تولیدی به معنای کیفیت بی چون و چرای آن نیست. از قدیم گفته‌اند هر چقدر پول بدی همون قدر آش می‌خوری پس اگر می‌خواهید گلخانه‌ای با کیفیت مناسب و بهره‌وری محصول بالا داشته باشید باید در انتخاب تجهیزات دقت کافی به عمل آورید.
همان طور که می دانید طبق گفته استیو جابز بهترین محصول برای شما محصولی است که نیاز‌هایتان را برآورده سازد، پس در انتخاب هیچگاه احساساتی یا مطابق گفته دیگران عمل نکنید و با تحقیق مناسب در آن حوزه دست به خرید بزنید.
قیمت نایلون ها با توجه به گوناگونی آنها در طراحی، ساخت، مواد اولیه و مواد افزودنی به آنها که به بررسی دقیقشان در بالا پرداختیم در رنج گسترده‌ای متفاوت است.
در هنگام خرید شما باید به عرض نایلون رولی با توجه به گلخانه شما و طول آن توجه کنید که این موارد تاثیر‌ بسزایی در قیمت نهایی دارند. همچنین ضخامت نایلون در قیمت محصول نهایی و عمر آن اثر می‌گذارد.
شما می‌توانید با تماس با همکاران ما و همچنین رجوع به سایت رسمی ما از آخرین قیمت‌ها مطلع شوید.

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید