انواع پلاستیک زباله موجود در بازار

متأسفانه امروزه انسان به دلیل شرایطی که در زندگی شهری و روزمره خود دارد؛ حجم بسیار زیادی از زباله و آشغال را تولید می‌کند. لذا برای جمع آوری این محصولات و دفع یا بازیافت آن‌ها؛ باید انواع مختلف آن را از هم جدا کرده و به مسئولین جمع آوری زباله تحویل بدهد تا فرآیند بازیافت یا دفع آن صورت گیرد و برای انجام این انواع پلاستیک زباله در اندازه‌ها و حجم‌های گوناگون تولید می‌شوند و در اختیار مشتریان این محصولات قرار می‌گیرد. 

انواع پلاستیک زباله موجود در بازار

دسته بندی پلاستیک زباله

دسته بندی پلاستیک زبالهدسته‌بندی کیسه زباله تولید شده در کشور را می‌توان بر اساس پارامترهای مختلف انجام داد. یکی از این دسته‌بنندی‌‌ها، دسته‌بندی محصول بر اساس شکل ظاهری است.

انواع مختلف کیسه پلاستیک‌های زباله از نظر شکل ظاهری عبارتند از:

 • کیسه زباله‌های ساده: این نوع از کیسه‌ها قدیمی‌ترین نوع کیسه زباله تولید شده در کشور هستند و در رنگ‌های مختلف از جمله مشکی، قرمز، زرد و آبی می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.
 • کیسه زباله دسته‌دار
 • کیسه زباله حاوی بند حمل و نقل

علاوه بر دسته‌بندی این نوع از کیسه‌ها، می‌توان آن‌ها را بر اساس پارامترهای مختلف دیگری نیز دسته‌بندی کرد.‌ یکی دیگر از دسته‌بندی‌های این محصولات، دسته‌بندی آن‌ها بر اساس مواد اولیه است و می‌توان آن‌ها را از این نظر به دو دسته تقسیم بندی کرد:

 • کیسه زباله‌های تولید شده با مواد اولیه بازیافتی: این نوع کیسه زباله‌ها، از مواد اولیه باکیفیتی تولید می‌شوند که پس از یک بار مصرف کردن آن‌ها، می‌توان کیسه را ذوب کرد و با فرآیند‌های بسیار پیشرفته از آن کیسه‌های پلاستیکی یا دیگر انواع محصولات پلاستیکی باکیفیت تولید کرد. این محصولات زیست سازگاری به نسبت مناسبی دارند و اینکه می‌توان از آن‌ها چندین بار استفاده کرد که نکته‌ای بسیار مهم و قابل توجه در مورد این نوع از پلاستیک‌های زباله به حساب می‌آید.
 • پلاستیک زباله با مواد اولیه غیر قابل بازیافت: این نوع از کیسه‌های زباله، دارای مواد اولیه‌ای هستند که فقط یکبار قابل استفاده است و پس از آن کیفیت خود را از دست می‌دهند و دیگر نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد. متاسفانه این محصولات که حجم بسیار بالایی از آن‌ها در سراسر دنیا و مخصوصاً در کشور ما تولید می‌شوند برای محیط زیست بسیار بد هستند و خسارت جبران ناپذیری را به زمین خواهند زد زیرا فرآیند تجزیه این محصولات گاها تا چند صد سال طول می‌کشد که نکته‌ای بسیار قابل توجه است و باید به آن بیشتر توجه شود و تدابیری اندیشیده شود تا این نوع کیسه زباله‌ها در حداقل خود تولید و روانه بازار شوند تا به محیط زیست آسیب کمتری وارد شود. 

مقاومت و ضخامت پلاستیک زباله

دو پارامتر مهم در مورد کیسه‌های پلاستیکی و نایلونی زباله، مقاومت و ضخامت کیسه‌ی پلاستیکی زباله است و بسته به این دو پارامتر این محصولات متنوع هستند و می‌توان آن‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلف جای داد.

در مورد دسته‌بندی کیسه زباله، بر اساس ضخامت پلاستیک می‌توان این محصولات را به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم بندی کرد:

 • کیسه پلاستیک نازک مخصوص کارتون و زباله‌های کاغذی: یکی از موادی که عمده زباله‌های ما را تشکیل می‌دهد کاغذ است. از آنجایی که در کاغذها وزن آن‌ها نسبت به حجم‌شان کم است؛ کیسه پلاستیکی‌های زباله تولید شده برای این محصولات عموما از ضخامت به نسبت کمی برخوردار است.
 • کیسه پلاستیک‌های ضخیم مناسب برای زباله‌های تر: در مورد زباله‌های تر باید گفت که به دلیل وجود آب درون این زباله‌ها؛ مقدار وزن به حجم آن‌ها نسبتاً زیاد است و لذا اگر ضخامت پلاستیک بسیار خوب نباشد امکان پاره شدن کیسه زباله بسیار زیاد است و همین موضوع می‌تواند موجب کثیف شدن خانه و محیط در اثر ریختن زباله شود. لذا ضخامت کیسه پلاستیک‌های مناسب برای زباله‌های تر نسبت به دیگر کیسه‌های نایلونی زباله بیشتر هستند.
 • کیسه پلاستیک با ضخامت متوسط برای زباله‌های خشک به غیر از کاغذ: در مورد زباله‌های خشک کیسه پلاستیک‌هایی با ضخامت به نسبت کمتر از دسته قبلی استفاده می‌شود زیرا عموما نسبت وزن به حجم زباله خشک خیلی زیاد نیست و کیسه‌هایی با ضخامت متوسط هم می‌توانند وزن آن‌ها را تحمل کنند. 

حجم تولید پلاستیک زباله در ایران

حجم تولید پلاستیک زباله در ایرانکشور ما یکی را بزرگترین کشور‌های فعال در زمینه تولید پلاستیک زباله در منطقه به حساب می‌آید و سالانه حجم بسیار زیادی از این محصولات در کشور ما تولید می‌شود که این موضوع دو علت دارد.‌

اولین دلیل حجم بالای تولید کیسه زباله در کشور، میزان بالای تولید زباله در کشور است که نکته‌ای بسیار قابل توجه و تامل است و باید برای آن فکری برداشته شود چون قطعا ادامه این روند می‌تواند موجب تخریب محیط زیست زیبای کشور ما شود و در آینده ما به خاطر این موضوع با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

دلیل دوم حجم بالای تولید کیسه زباله در کشور، صادرات این محصول به کشورهای همسایه است و تولید کنندگان برتر کشورمان توانسته‌اند با تولید محصولاتی باکیفیت و درجه یک نظر مشتریان مختلف خارجی این نوع کیسه‌ها را به سمت تولیدات ایرانی جلب کنند و با صادرات این محصولات در حجمی بسیار بالا درآمدی قابل توجه را برای کشور به ارمغان بیاورند.

از جمله کشورهایی که صادرات کیسه زباله ایرانی به آن‌ها صورت می‌گیرد می‌توان به کشورهای زیر اشاره کرد:

 • عراق
 • افغانستان
 • ترکمنستان
 • تاجیکستان
 • قطر
 • امارات متحده عربی
 • عمان

معرفی مرکز فروش انواع پلاستیک زباله

امروزه تجارت الکترونیک در زمینه‌های مختلفی به انسان کمک کرده است و ایجاد فروشگاه‌های اینترنتی و آنلاین باعث شده است که کار خرید و فروش محصولات مختلفی به صورت مستقیم و بدون واسطه صورت بگیرد و تجارت وارد یک بعد جدید خود شود.

در فرآیند عرضه مستقیم و بدون واسطه کالا؛ محصول به صورت مستقیم از تولید کننده آن به دست اشخاص مصرف کننده حقیقی آن می‌رسد و لذا دست اشخاص واسطه و دلالان در طی فرآیند خرید و فروش از محصول کوتاه می‌شود که همین موضوع دلیلی است برای کاهش قیمت تمام شده محصول برای خریداران و یکی از مهمترین مزیت‌های تجارت الکترونیک به حساب می‌آید.

این سایت یکی از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر فعال در زمینه فروش انواع مختلف محصولات پلاستیکی از جمله فروش پلاستیک زباله در کشور به حساب می‌آید و در تلاش است تا با عرضه بدون واسطه محصولاتی باکیفیت و ممتاز لبخند رضایت را برای مشتریان این محصولات به ارمغان بیاورد و خاطره‌ای خوش از خرید را به آن‌ها هدیه بدهد. لذا از طریق این فروشگاه اینترنتی می‌توانید انواع مختلف کیسه‌های پلاستیکی مناسب برای زباله را در انواع مختلف مناسب با نیاز خود سفارش داده و چندی بعد آن را در مکان دلخواه خود در سراسر کشور تحویل بگیرید. 

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید