تولید نایلون بسته بندی خیار در ابعاد و ضخامت های مختلف

 نایلون بسته بندی خیار، یکی از نایلون های پرمصرف و پر کاربرد در بازار است. امروزه موارد مصرف نایلون خیاری بسیار افزایش یافته است و تولیدی ها و شرکت های مختلف از انواع نایلون خیاری برای بسته بندی استفاده می کنند. با گذشت زمان و با افزایش مصرف و تقاضای این محصول، یک کارخانه تولید نایلون تبدیل به چندین کارخانه شده است. این محصول به دلیل ویژگی های مثبت زیادی که دارد، جایگاه مناسبی را در بازار یافته است. 

تولید نایلون بسته بندی خیار در ابعاد و ضخامت های مختلف

نایلون بسته بندی خیاری چیست ؟

نایلون بسته بندی خیاری چیست ؟در ابتدا ما به پرسش نایلون خیاری چیست؟ پاسخ خواهیم داد. این نایلون در اکثر موارد برای بسته بندی خیار استفاده شده است و می توان گفت از همان ابتدا با هدف بسته بندی خیار ها تولید شده بود، ولی بعد ها افراد با هدف های متعددی آن را خریداری کردند و با استفاده از آن محصولات زیادی بسته بندی شدند. نایلون بسته بندی خیاری، نایلونی است که ابعاد و ضخامت متفاوتی نسبت سایر نایلون ها دارد. سایز این نایلون ها بسیار بزرگ است و در اصطلاح به آن پلاستیک خیاری هم می گویند. از این نایلون ها برای بسته بندی و حمل و نقل یخ نیز استفاده می شود. معمولاً میوه فروش ها از این نایلون ها بیشتر استفاده می کنند. 

این محصول به صورت رولی و کیلویی فروخته می شود. نوع کیلویی این محصول نیازی به انجام پرفراژ ندارد، زیرا در حالت کیلویی نایلون ها به یکدیگر نچسبیده اند و کاملاً جدا می باشند ولی در حالت رولی، عمل پرفراژ انجام می شود. خرید به صورت رولی و یا کیلویی به سلیقه ی مشتری می باشد. 

از آن جایی که این محصول مقاومت بالایی دارد و به راحتی پاره نمی شود، مشتریان زیادی دارد که بیشتر این مشتری ها از قشر میوه فروش ها هستند. در باربری ها هم از این نایلون ها استفاده می شود ولی نسبت به میوه فروشی ها این میزان مصرف و خرید، کم تر است.  

انواع نایلون های خیاری و تفاوت آن ها

اگر بخواهیم به موضوع انواع نایلون های خیاری و تفاوت آن ها با سایر نایلون ها بپردازیم، می توانیم بگوییم که اولین تفاوت این است که، ابعاد و ضخامت نایلون خیاری متفاوت تر از سایر نایلون ها می باشد. ضخامت این نایلون ها سفارشی است، یعنی اگر مشتری این محصول را برای باری سنگین بخواهد، آن را ضخیم تر سفارش می دهد. الیته نکته ای که وجود دارد این است که، هرچه ضخامت این محصول بیشتر باشد، قیمت نهایی نیز بیشتر خواهد شد. 

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باعث شده است تا عده ی زیادی از این محصول استفاده کنند و این محصول را به محصولات دیگر ترجیح دهند، مقاومت بسیار بالای آن است که قابل مقایسه با هیچ محصول دیگری نیست. 

دو نوع نایلون خیاری داریم: نایلون خیاری بزرگ و نایلون خیاری بسیار بزرگ. 

از هردو نوع این محصول در بازار استفاده می شود. شرکت های بسته بندی از نایلون های خیاری بزرگ برای بسته بندی محصولات مختلف خود استفاده می کنند. همن طور که اشاره کردیم این نایلون ها به دو صورت کیلویی و رولی تولید می شوند که کیفیت یکسانی دارند. 

این نایلون ها شبیه نایلون های گلخانه ای هستند و به راحتی پاره نمی شوند. در استفاده از نایلون های دیگر همیشه درگیر استرس پاره شدن آن هستیم ولی در این نوع محصول چنین نگرانی ای وجود ندارد و به راحتی می توان گفت که این نایلون ها را فقط با چاقو می توان پاره کرد. 

موارد مصرفی نایلون بسته بندی خیاری

موارد مصرفی نایلون بسته بندی خیاریهمان طور که اشاره کردیم، موارد مصرفی نایلون بسته بندی خیاری، صرفا به خیار محدود نمی شود و در بسته بندی یخ و سایر محصولاتی مثل کدو، کلم و بادمجان نیز می توان از آن استفاده کرد. همچنین تعدادی از باربری ها از نوع بسیار بزرگ و ضخیم این محصول استفاده می کنند. 

در بعضی از کتاب فروشی ها کتاب های کهنه و قدیمی در این نایلون ها نگهداری می شوند. از این نایلون ها در سردخانه ها نیز استفاده می کنند. بعضی از افرادی که علوفه بسته بندی می کنند، این محصول رامناسب می دانند و از این محصول استفاده می کنند. از جهت دیگر استفاده از این محصول، حمل علوفه را نیز آسان تر می کند. 

علاوه بر مواردی که اشاره کردیم، غذای هر دام و طیوری می تواند در این نایلون ها بسته بندی شود. بعضی از افراد در اسباب کشی های خود از این محصول استفاده می کنند. این محصول برای حمل پوشال نیز مناسب است. 

قند و شکر نیز در این نایلون ها بسته بندی می شوند. این محصول برای حمل نان خشک نیز کاربرد دارد. 

تعدادی از فرش فروشان، فرش ها و قالیچه ها را رول نموده و داخل این نایلون ها قرار می دهند. قالیشویی ها نیز پس از شستشو، فرش و قالیچه ها را در این نایلون ها تحویل می دهند. 

بعضی از فروشندگان، ست های قابلمه و لوازم آشپزخانه را نیز در این نایلون ها بسته بندی می کنند و داخل این نایلون ها، نایلون حبابدار نیز قرار می دهند تا آسیبی به این لوازم ظروف نرسد. به راحتی می توان گفت امروزه این نایلون ها جای جعبه های کاغذی را گرفته اند. 

کارخانه های تولید نایلون بسته بندی خیاری

بعد از اینکه نیاز به نایلون های خیاری( پلاستیک خیاری) افزایش یافت و عده ی زیادی این محصول را جایگزین محصولات دیگر کردند؛ کارخانه های تولید نایلون بسته بندی خیاری نیز افرایش یافتند. زمانی که تقاضا بالا باشد، کارخانه هایی نیز باید برای پاسخگویی به نیاز مردم وجود داشته باشند، پس این افزایش کارخانه ها کاملاً منطقی است. 

وقتی میزان تقاضای این محصول بالا باشد و میزان عرضه ی آن نیز بالا باشد، قیمت این محصول مناسب خواهد بود و می توان گفت که وضعیت مناسبی از نظر اقتصادی وجود خواهد داشت. 

این کارخانه درآمد کمی کسب نمی کنند ولی محصول را نیز با قیمت مناسب می فروشند. در این حالت هم مشتری ها و خریداران راضی هستند و هم کارخانه ها و تولید کنندگان؛ زیرا مواد اولیه در دسترس هستند و میزان فروش محصول در بهترین حالت قرار دارد، قیمت محصول برای خرید مناسب است و همچنین کمیاب نیست. 

بعضی از این کارخانه ها، با شرکت های بسته بندی، قرار داد می بندند و این محصولات را به صورت عمده به آن ها می فروشند. 

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید