تولید نایلون بسته بندی شیرینگ

یکی از نایلون های که امروزه بسیار پرمصرف و پرکاربرد بوده، نایلون شیرینگ است که در صنایع مختلف برای بسته بندی کردن محصولات به کار می رود. این نایلون ها از مواد اولیه پلی اتیلن ساخته می شوند و در اندازه و سایزها مختلف و با ضخامت های مختلف تولید می شوند. امروزه  تولید نایلون بسته بندی شیرینگ بسیار گسترده شده و روزانه به میزان بالایی از آن در کارخانه ها برای پک و یک جا کردن برخی از محصولات به کار می رود.

تولید نایلون بسته بندی شیرینگ

آشنایی با نایلون بسته بندی شیرینگ و انواع آن

آشنایی با نایلون بسته بندی شیرینگ و انواع آننایلون های بسته بندی شیرینگ که در انواع تک لایه و دو لایه و بالاتر برای جلوگیری از ضربات وارد بر برخی از محصولات تولید می شود، وجود دارد و بسته به نوع محصول انواع مختلف آن استفاده می شود.

در گذشته جابجائی محصولا به صورت جعبه های  کارتنی بود و هزینه ها را افزایش و جایجائی را با مشکلاتی روبرو کرده بود با تولید این نایلون های شیرینگ این مشکل برطرف شد و محصولات به صورت پک های شش تایی و دوازده تایی و بیشتر در یک ردیف در کنار هم قرار گرفت و چینش و حمل آنها را راحت کرده است. این نایلون ها با دیدن حرارت بر روی محصولات می چسبد.

نایلون های شیرینگ به سه روش بسته بندی می شوند. یکی از روش ها، بسته بندی به روش دستی می باشد که در صنایع کوچک و به شکل خانگی می باشد. روش نیمه اتوماتیک و اتوماتیک نیز وجود دارد که نیمه اتوماتیک برای بسته بندی در صنایع بزرگ نبوده اما در روش اتوماتیک نایلون های شیرینگ در تونل های حرارتی وارد می صو و بر روی محصولات می چسبد و برای کارخانه ها و صنایع بزرگ استفاده می شود.

این نایلون ها برای محافظت و جلوگیری کردن محصول از رطوبت و عبور از نور خورشید می باشد و احتمالا آن را در بسته بندی های شش تایی نوشیدنی ها و آب معدنی بارها دیده اید و به مزایای آن کاملا آشنا هستید.

کاربرد های مختلف نایلون بسته بندی شیرینگ

کاربرد های مختلف نایلون بسته بندی شیرینگهمانطور که گفته شد نایلون های شیرینگ با ضخامت های گوناگون و با تنوع رنگی زیاد بسته به تقاضا خریدارآن تولید شده و کاربردهای بسیار زیادی دارد و از عبور آلودگی و گرد و غبار و هوا به داخل محصول جلوگیری می کند.

از کاربرد نایلون شیرینگ که بسیارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:       

  • برای بسته بندی انواع محصولات دارویی
  • برای بسته بندی موادغذایی و آشامیدنی های مختلف  
  • در صنعت خودروسازی
  • بسته بندی لوازم التحریر       
  • محصولات آرایشی
  • مبلمان اداری و خانگی                                                                                                                                     از کاربرد دیگر این نایلون ها می توان گفت برای بسته بندی رنگ ها و محلول های شیمیایی، چسب و رزین و برای جلوگیری از ضربه و شکستگیا و نیز برای وکیوم کردن مواد غذایی در رستوران ها و حمل و جابجائی راحت تر آن و همچنین برای سس و رب های شیشه ای برای جلوگیری از نفوذ هوا و برای بسته بندی ظروف چینی، کاشی و سرامیک، اسباب بازی، شیشه های سکوریت، بسته بندی لوازم جانبی کامپیوتر و در بسیاری از صنایع مختلف دیگر در کارخانه ها می باشد.    

از اینرو با توجه به کاربرد بسیار زیادی که این نایلون ها دارد، تولید آن در ردیف اول تولید کارخانه ها قرار گرفته شده است و با بسته بندی کردن علاوه بر زیبایی و شیک کردن محصول، قیمت مقرون به صرفه ای داشته و خریداران و تولیدکنندگان محصولات را ترغیب به بسته بندی محصولات تولیدی خود می کند. همچنین این محصول در کنار سایر محصولات یک بازار رقابتی را ایجاد کرده‌ است. 

کشور های تولید کننده نایلون بسته بندی شیرینگ

کشور های تولید کننده نایلون بسته بندی شیرینگکشورهای تولید کننده متعددی هستند که به تولید انواع نایلون های بسته بندی شیرینگ می پردازند؛ از جمله این کشورها کشورهایی مانند آمریکا، آلمان، اسپانیا، هلند، ژاپن و کره جنوبی و … هستند که خود از تولید کنندگان عمده مواد اولیه پلی اتیلنی هستند و با توجه به مصرف زیاد این محصول در کارخانه با نیاز و تقاضای انواع مختلف آن تولید می شود. 

نایلون های شیرینگ مزایای بسیار زیادی دارند. از آن جمله می توان گفت سبک و ارزان بوده و سهولت بسته بندی و انعطاف پذیری و شکل پذیری و وزن پایین و بهداشتی بودن آن موجب شده از آن بسیار استقبال شود.

کارخانه‌ها و شرکت های تولید کننده همچنین با قبول سفارشات به صورت عمده به قبول سفارشات طرح و آرم شرکت و لوگو بر روی شیرینگ ها نیز می پردازند که نوعی تبلیغ برای محصولاتشان می باشد.

امروزه با تولید نایلون شیرینگ کار بسته بندی سریع تر شده و این کار به وسیله دستگاه ها انجام می شود و با صرفه جویی در وقت و هزینه به عنوان یکی از نایلون های مصرفی در کشور شده است.

در تمامی کشورها اکثر محصولات شیرینگ شده به بازار ارائه می شود و این خود در فروش بهتر محصولات تاثیر گذار خواهد بود و مشتریان و مصرف کنندگان از بهداشتی بودن و پلمپ بودن محصولات اطمینان خاطر خواهند داشت.

                          

تولید کننده نایلون بسته بندی شیرینگ در ایران

تولید کننده نایلون بسته بندی شیرینگ در ایران با تولید مواد پلی اتیلنی در کشور کارخانه ها و شرکت های بسیاری به فکر تولید نایلون و سلفون های بسته بندی شیرینگ افتادند. شرکت های متعددی در ایران هستند که به تولید انبوهی از رول شیرینگ با ضخامت های گوناگون می پردازند.

کارخانه های تولید موادغذایی و نیز صنایع مختلف بایستی با توجه به نوع محصول و ابعاد محصول و طول و عرض آن، سایز و ضخامت درست را برای شیرینگ کردن محصولات سفارش دهند.

هر یک از شرکت های تولیدکننده در سراسر کشور به صورت رقابتی به تولید نایلون های شیرینگ در کیفیت های مختلف می پردازند. قیمت این نایلون ها بستگی به نوع برند، کیفیت و ضخامت و ابعاد آن متفاوت می باشد.

قیمت روز این محصول نیز بستگی به نوسانات ارز و قیمت مواد اولیه در کشور داشته و با تغییر قیمت مواد اولیه قیمت این محصول نیز تغییر خواهد کرد. قیمت ها ثابت نیستند و دائما به روز رسانی می شوند.

بسیاری از تولید کنندگان مواد غذایی و بهداشتی و لوازم های آشپزخانه و غیره برای پک کردن محصول خود نیاز به قیمت های روز دارند زیرا آنان از خریداران عمده انواع نایلون شیرینگ بسته بندی هستند و سالانه به میزان بالائی از آن استفاده می کنند.

خرید عمده ای در تعداد بالا نیز بر قیمت محصول تاثیرگذار خواهد بود. همچنین نوع ساده و یا طرح دار نیز قیمت های متفاوتی را ایجاد کرده که در کارخانه ها تولید می شود.

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید