تولید نایلون عریض کشاورزی در تمامی ابعاد

نایلون یکی از پلیمرهای ترکیبی است که دارای کاربردهای عمده ای در هر یک از بخش های کشاورزی، تولید، بسته بندی، صنعت، ساختمان سازی و … می باشد. اما می خواهیم نوعی از نایلون را معرفی نماییم که مختص استفاده در بخش کشاورزی بوده و البته گاهی برخی از صنایع دیگر هم از آن بهره هایی را می برند. مانند نایلون عریض کشاورزی که در این بخش بسیار مهم، مورد استفاده فراوان قرار گرفته و تولیدکنندگان آن را در تعداد لایه های مختلف مثل نایلون یک لایه، دو لایه و چند لایه تولید کرده و همچنین آن را در تمامی ابعاد ارائه داشته اند. در مورد مصارف این محصول نیز می توان به پوشش سقف گلخانه، مسقف نمودن محل پرورش قارچ و غیره اشاره کرد.

تولید نایلون عریض کشاورزی در تمامی ابعاد

نایلون عریض چیست و در چه مکان هایی از آن استفاده می شود؟

نایلون عریض چیست و در چه مکان هایی از آن استفاده می شود؟نایلون یکی از مهم ترین نوع پلیمرهایی است که در اشکال مختلف نمود پیدا کرده و کاربردهای چشمگیری را از خود بروز داده است.
از صنایع کشاورزی گرفته تا صنایع بسته بندی و مصارف عمومی دیگر، همگی نیازمند این محصول پر اهمیت می باشند.
اما می خواهیم توضیحاتی را در مورد نایلون عریض ارائه نماییم که از خصوصیات برجسته ای مانند عایق حرارتی برخوردار بوده و در فصول سرد یا گاهاً گرم در حوزه کشاورزی مورد استفاده واقع می شوند.
قابل ذکر است که در تولید این گروه از محصولات، اغلب از افزودنی های خاصی مانند یو وی، آنتی فاگ، آنتی باکتریال و … استفاده کرده و به نوعی آن را ارتقا می بخشند.

به علاوه در مورد کاربرد نایلون عریض و اینکه در چه مکان هایی از آن استفاده می شود هم می توان  به این گزینه ها اشاره کرد:

 • پوشش دهی سقف گلخانه ها
 • پوشش سقف مکان های پرورش قارچ
 • مورد استفاده در بعضی از بخش های ساختمانی
 • قابل کاربرد در مزارع و باغ های کشاورزی
 • مورد کاربرد در صنایع دامپروری

با این کاربرد ها پی خواهیم برد به اینکه این نایلون از چه اهمیت بالایی برخوردار بوده و دارای چه تاثیرات مثبت و سازنده ای می تواند باشد که اگر غیر از این بود؛ ابداً در این حجم بالا، مورد استفاده قرار نمی گرفت.

دلیل استفاده از نایلون عریض در مزارع کشاورزی چیست؟

امروزه نایلون عریض، بیش از همه در مزارع کشاورزی است که اهمیت پیدا کرده و موارد استفاده بسیاری را در این حوزه از خود به نمایش گذاشته است.
اما سوالی به وجود می آید و آن هم این است که دلیل استفاده از نایلون عریض در مزارع کشاورزی چیست؟
در این باره باید گفت که این نایلون از تعداد لایه های مختلفی تشکیل یافته که هر چقدر ضخامت لایه ها بیشتر شود؛ به تبع آن، درجه عایق بودن این محصول نیز تقویت شده و به محافظت بهتری از محصولا و اقلام مختلف کشاورزی خواهد پرداخت.

 • پس برای پاسخ به اینکه چرا از این نایلون در مزارع کاربرد به عمل می آید؛ باید این موارد را عنوان داشت:
 • نایلون عریض چندلایه با لایه های مقاوم خود، موجب مصون نگه داشتن محصولات کشاورزی از نور خورشید شده و آن ها را از گرما زدگی و خرابی به دور نگه می دارد.
 • همچنین با محافظت از این محصولات از نور و گرما، شرایط را برای رشد بهتر و بهره وری بیشتر تمامی محصولات کشاورزی مهیا می سازد.
 • از ورود عوامل خارجی مانند حشرات و جانوران موذی به داخل محصولات کشاورزی، جلوگیری کرده و منجر به افزایش سلامت آن ها تا زمان برداشت می شود.
 • به علاوه از مزیت های دیگر استفاده از این نایلون در این بخش، این است که منجر به صرفه جویی در آب و حفظ آب لازم برای مرطوب نگه داشتن محصول می گردد.

نایلون های عریض معمولا چند لایه هستند؟

نایلون های عریض معمولا چند لایه هستند؟نایلون های عریض که اکنون مزیت ها و فواید خود را بر خیلی از مصرف کنندگان آشکار و ثابت کرده اند؛ مورد درخواست از سوی خریداران بسیاری قرار گرفته و از همین رو مورد عرضه انبوه نیز واقع شده اند.
این نایلون ها را در انواع مختلفی از لحاظ ویژگی های ساختاری ارائه کرده که بدین ترتیب می توان آثار مثبت آن ها را به وضوح دید.
اما تقسیم بندی هایی که در این خصوص می توان از نایلون های مورد نظر انجام داد؛ شامل موارد زیر می شوند:

 • نایلون عریض ضد یو وی که منجر به مقاومت و ماندگاری بالای آن می شود.
 • نایلون جذب کننده مادون قرمز که منجر به جلوگیری از اتلاف و کاهش دما در محیط نایلون کشی شده خواهد گشت.
 • نایلون ضد الکتریسیته ساکن که باعث عدم جذب گرد و غبار روی محصول محافظت شده می گردد.

قابل ذکر است که از این نایلون های عریض پرکاربرد و ضروری، دسته بندی های دیگری را نیز البته از نظر اینکه چند لایه هستند یا از جهت تعداد لایه های نایلون، می توان انجام داد که آن ها را در گزینه های زیر اعلام کرده ایم:

 1. نایلون عریض یک لایه
 2. نایلون عریض دو لایه
 3. نایلون عریض سه لایه
 4. نایلون عریض هشت لایه

معرفی تولید کنندگان نایلون عریض کشاورزی

تولیدکتندگان فعالی که در حوزه تولید نایلون عریض کشاورزی مشغول به فعالیت هستند؛ تیراژ بالایی از این محصول را به ثبت رسانده و آن را به وفور مورد عرضه در بخش های مختلف بازار قرار داده اند.
هر یک از این گروه های تولیدی که با نام و برندهای متعدد ظاهر شده اند و تلاششان به ارائه بهترین و بروزترین محصول در این حیطه می باشد؛ نایلون عریض را دو نوع متفاوت ارائه کرده اند که عبارتند از:

 1. نایلون یو وی
 2. نایلون غیر یو وی که به صورت رولی عرضه می شود.

همچنین آن ها این محصول را در عرض های گوناگونی عرضه داشته اند که از آن جمله می توان به این محصولات پرداخت:

 • نایلون با عرض ۱ متری
 • نایلون عریض دو متری
 • نایلون عریض سه متری
 • نایلون چهار متری
 • نایلون پنج متری
 • نایلون شش متری
 • نایلون هشت متری

ناگفته نماند که سعی تمامی تولیدکنندگان نایلون عریض کشاورزی و البته نایلون های پرمصرف دیگر، در این است که آن را با بهترین کیفیت و کارایی ارائه نمایند که الحق تولیدکنندگان برتر این محصولات در این حوزه بسیار موفق عمل کرده اند.
به علاوه اینکه در تولید این محصولات، از مواد اولیه مرغوب بهره برده که منجر به مقاومت کششی و افزایش استحکام این نایلون ها گشته است.
البته باز هم می گوییم که تمامی این عملیات از گروه های تولیدکننده برتر بر آمده و منجر به تامین بهینه نیاز تمامی مصرف کنندگان در حوزه های مختلف، به ویژه حوزه کشاورزی شده است.
اما برای معرفی این گروه از تولیدکنندگان ساعی، بهترین اقدام ممکن، مراجعه به منابع معتبر حضوری و غیرحضوری در این زمینه می باشد.

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید