خرید نایلون سقف گلخانه از مراکز معتبر

نایلون سقف اصلی ترین بخش احداث گلخانه می باشد؛ برای داشتن گلخانه ای که کیفیت محصولات و بازدهی بالایی داشته باشد، می بایست از نایلون سقف گلخانه عریض استفاده کرد.

خرید نایلون سقف گلخانه از مراکز معتبر

منظور از نایلون سقف گلخانه چیست؟

منظور از نایلون سقف گلخانه چیست؟نایلون سقف گلخانه جنسی از پلی اتلین دارد، که در ابعاد بزرگ و عریض تولید می شود، به طوری که در تمام دنیا برای یک گلخانه جهت تولید محصولات و گیاهان با کیفیت بالا و رشد مناسب گیاهان از نایلون سقف گلخانه ای استفاده می کنند. این نایلون های عریض کشاورزی حاوی مواد ضد UV بوده و باعث می شود نوری که از خورشید به گیاهان تابیده می شود پس از عبور از نایلون سقف جهت جذب گیاهان و رشد آن ها مناسب باشد.

از آنجایی که جهت تولید محصولات کشاورزی و محصولات گلخانه ای سه عامل مهم و تاثیر گذار شامل آب، خاک و نور مناسب می بایست فراهم باشد، نایلون سقف گلخانه سهم بزرگی در تعادل و کمک به این سه عامل دارد.

نایلون سقف گلخانه با پخش نوری که نیاز ساقه گیاهان می باشد از تابش مستقیم آفتاب جلوگیری کرده و باعث می شود ساقه گیاه دچار سوختگی نشود و به صورت یکنواخت رشد کند.

نایلون سقف علاوه بر عبور نور مناسب و بدون اشعه های مضر برای گیاه باتوجه به مواد سازنده آن، مانع از هدر رفت رطوبت خاک گیاهان می شود و به همین دلیل عمر خاک و مواد موجود در آن را افزایش یافته و با آب کمتری آبیاری گیاهان انجام می گردد.

مدل های مختلف نایلون سقف گلخانه موجود در بازار

نایلون های عریض گلخانه ای، مورد استفاده در سقف گلخانه، افزودنی های متفاوتی دارد که در زیر به انواع نایلون سقف گلخانه با افزودنی مختلف اشاره می کنیم.

افرودنی ضد اشعه ماورابنفش: این افزودنی، گلخانه را از اشعه مستقیم خورشید محافظت کرده و عمر نایلون سقف گلخانه را زیاد می کند مزیتی که این افرودنی دارد، باعث می شود از اشعه ماورابنفش که به گیاه آسیب می زند، محافظت کرده وکیفیت محصول بالا رود.

افزودنی ضد مه: به دلیل اینکه فضای گلخانه یک محیط بسته می باشد، قطرات آبی که از عمل فتوسنتز گیاهان تولید می شوند تاثیرات منفی روی گیاهان گذاشته و باعث کاهش محصول می گردد. چکیدن قطرات شبنم بر روی گیاهان باعث افزایش بیماری های گیاهی یا سوختگی در برگ ها و ساقه گیاهان می شود زیرا قطرات شبنم به صورت ذره بین عمل می کند. به همین دلیل افزودنی ضد مه در نایلون سقف گلخانه  استفاده می شود تا گلخانه با این مشکل روبرو نشود.

افزودنیIR: این افزودنی دمای محیط گلخانه را متعادل می کند زیرا اشعه نور خورشید در روز، دمای هوای داخل گلخانه را بالا و در طول شب به دلیل سرد شدن این گرما از دست می رود. این افزودنی از دست دادن گرما را در طول شب کاهش داده و از آسیب رساندن به محصولات با تغییرات دما جلوگیری می کند و محصولات به موقع رشد می کنند.      

اصولا در پوشش پلاستیکی بین دولایه یک کمپسور هوا و بالشتک هوا تعبیه می شود، معمولا این کمپرسور برروی دیوارهای انتهایی گلخانه نصب می شود.

ضخامت و مقاومت نایلون سقف را چگونه تشخیص دهیم؟

ضخامت و مقاومت نایلون سقف را چگونه تشخیص دهیم؟پوشش سقف گلخانه یکی از مواردی می باشد که باید از آغاز طراحی یا ساخت گلخانه مورد توجه قرار بگیرد. با عنایت به مکان احداث گلخانه و شرایط اقلیمی محیط اطراف آن ضخامت نایلون سقف می بایست در نظر گرفته شود.

یک پوشش ایده آل و مرغوب، پوشش نایلونی می باشد که از تغییرات دمایی در روز و شب جلوگیری نموده و بیشترین نور مفید را به گیاهان می رساند. پایداری خوبی در برابر آسیب های جوی و اقلیمی دارد و هزینه ها را به حداقل می رساند. هیچ یک از پوششها به اندازه ی نایلون گلخانه ای علاوه بر کاهش هزینه ها، راندمان بالایی را ندارند. هرچقدر ضخامت نایلون سقف گلخانه استفاده شده کم تر باشد عبور نور وحرارت بهتر می شود؛ اما می بایست شرایط محیط را نیز در نظر داشت.

نایلون سقف گلخانه پوشش بسیار مناسب و مقاوم برای یک گلخانه است؛ علاوه بر دارا بودن وزن سبک، عریض، قیمت مناسب و مقاومت در برابر تغییرات جوی  با حالت کشسانی که باعث استحکام و استقامت نایلون سقف گلخانه شده به همین دلیل بهترین گزینه برای انتخاب جهت راه اندازی یک گلخانه مطلوب با تولید محصولات بسیار با کیفیت است.

مزیت استفاده از نایلون های عریض گلخانه شامل: محصولات و گیاهان به صورت یکنواخت رشد می کنند. پوشش نایلون به صورت یکسان می باشد، به این معنی که بدون برش زدن سقف گلخانه را پوشش داده، نور کاملا یکنواخت بر روی گیاهان می تابد. به همین دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی را به همراه دارد.

استفاده از نایلون مناسب باعث کاهش ضایعات شده و مقاومت زیاد در برابر آسیب های جوی مانند باران، طوفان و…، باعث کاهش هزینه ها می شود.

برای اینکه یک گلخانه ی مناسب و محصولات کیفیت بالا داشته باشیم باید حتما از نایلون سقف گلخانه با در نظر داشتن شرایط منطقه گلخانه توجه کنیم. در هنگام احداث اسکلت گلخانه می بایست دقت شود که اگر گلخانه تک واحدی نیاز داریم درجهت باد خسارت زا و همسو باشد این امر باعث می شود به گلخانه خسارت و آسیب کمتری وارد شود.

راهنمای خرید مقاوم ترین نایلون سقف برای گلخانه ها

نایلون سقف گلخانه، از جنس های مختلف تولید و عرضه می گردد. جنس این نایلون ها از پلی اتلین، پلی وینیل کلراید، پلی وینیل فلوراید می باشد. یکی از پر طرفدارترین پوشش های پلاستیکی، نایلون سقف گلخانه، پلی اتلین می باشد که با ماده ای مقاوم کننده در برابر اشعه ماورا بنفش و ضد مه آمیخته شده است.

یکی دیگر از نوع نایلون سقف گلخانه ای پلی وینیل کلراید است که محکم و شفاف می باشد. این نوع جنس در نایلون سقف گلخانه، وقتی درمعرض اشعه ماورابنفش قرار می گیرد کدر و حالت شکنندگی پیدا می کند. این نوع از لایه نسبت به جنس پلی اتلین چگالی متفاوتی دارد و در آب فرو می رود و طول عمر کمتری دارد.

نوع دیگر پوشش پلاستیکی لایه ی پلی وینیل فلوراید می باشد. این لایه نسبت به پلی اتلین عمر بالاتری دارد و انتقال دهی نور این لایه بسیار بالا است. ولی از لحاظ هزینه ای، هزینه بالاتری نسبت به پلی اتلین و پلی وینیل کلراید دارد.

بنابراین برای خرید نایلون مقاوم بهتر است از نوع پلی اتلین استفاده کرد زیرا با هزینه کمتر، نصب راحت تر، نور و حرارت خوبی از خود عبور می دهد. مزایایی که نایلون سقف گلخانه دارد می توان از اسکلت هایی با دوام کمتر هم استفاده کرد.

سخن پایانی برای یک گلخانه مناسب و محصولات با کیفیت استفاده از نایلون سقف گلخانه بسیار مناسب می باشد. زیرا نور و حرارت را به خوبی و یکنواخت به گل ها و گیاهان می رساند.هزینه های احداث را کاهش داده و با حالت کشسانی و با کششی که به نایلون وارد می شود باعث شده تا در تابستان و زمستان منقبض و منبسط شود و به گلخانه آسیبی وارد نشود.

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید