شرکت تولیدی بازرگانی نایلون کشاورزی در دزفول

شرکت تولیدی نایلون کشاورزی در  دزفول سال ۱۳۷۲ تاسیس شد، تولید این شرکت ابتدا از عرض ۱۰سانتی متر تا ۴متر آغاز و سپس بر اساس نیاز منطقه خوزستان و زمین های مستعد کشاورزی این استان ۶ سال بعد تصمیم به گسترش مساحت کارخانه و تولید نایلون تا عرض ۱۰ متر گرفته شد. این شرکت تولیدی نه تنها موفق به تامین نیاز داخلی و منطقه شد، بلکه نایلون کشاورزی دزفول به کشور عراق صادر صادر هم می شود.

شرکت تولیدی بازرگانی نایلون کشاورزی در دزفول

انواع نایلون های کشاورزی ورنگبندی آن ها

انواع نایلون های کشاورزی ورنگبندی آن ها

 • نایلون متری
 • نایلون بسته بندی علوفه
 • نایلون گلخانه
 • نایلون ابیاری
 • نایلون های عریض
 • نایلون شیرینگ
 • انواع نایلون و نایلکس فروشگاهی

نایلون متری: این دسته از نایلون ها در عرض های متفاوت  بین ۱تا ۱۸ متر تولید می شود.رنگ بندی های مختلف نیز دارد

رنگبندی نایلون بر اساس سفارش،  سلیقه و مهمتر از همه نیاز مشتری تولید می گردد، که انواع مختلف دارد.

۱: پلاستیک رنگی متری

۲: پلاستیک شفاف متری

۳: پلاستیک متری ضخیم

۴: پلاستیک متری نازک

کاربرد این نایلون ها برای مصارف کشاورزی، ساخت و ساز، استخر، پرورش ماهی، و. . . . . مورد استفاده قرارمی گیرد.

نکته: برای استفاده در استخر پیشنهاد می شود از نایلون ضخیم استفاده شود. و در گلخانه ها از پلاستیک متری در ابعاد بالا برای جلوگیری از هدر رفت انرژی  مد نظر قرار داده شود.

پلاستیک متری نازک: هم برای کشت محصولات کشاورزی مثل هندوانه و سایر محصولات جالیزی  و هم برای بسته بندی محصولات صنعتی، غذایی، دارویی، بهداشتی، لوازم خانگی، و لوازم ساختمانی نیز کاربرد دارد.

چرا باید در مزارع کشاورزی از نایلون استفاده شود ؟

استفاده از نایلون کشاورزی به روشی گفته می شود که در آن زمین کشاورزی با لایه ای پوشانده می شود. اگر این پوشش از نوع آلی باشد، در پایان دوره کاشت، داشت، برداشت تجزیه شود و جذب خاک شود نه تنها برای محیط زیست ضرری ندارد بلکه باعث می شود که خاک کیفیت از دست رفته خود را باز یابد و برای کشت بعدی مواد مغذی برای تولید محصولات بعدی را داشته باشد.

استفاده از پوشش پلاستیکی اولین بار در سال ۱۹۵۰ توسط یک محقق امریکایی در دانشگاه کنتاکی مطرح شد.

در این روش مزرعه را به صورت جوی و پشته اماده می کنند. و قسمت پشته را با نایلون می پوشانند. و در قسمت جوی، مالچ را با لایه ای از خاک می پوشانند.

دلایل زیادی برای استفاده از نایلون در کشاورزی وجود دارد.از جمله: بعد از پوشش خاک توسط نایلون، روی مالچ ها را بر اساس نوع  محصول شیار ایجاد می کنند. نایلون با جذب انرژی خورشید باعث گرم شدن خاک شده و محصول زودتر جوانه زده و رشد می کند.

اگر از نایلون سیاه استفاده شود  از انجایی که فتوسنتز انجام نمی گیرد علف هرز نمی روید. مالچ ها ازتبخیر اب، هدر رفت رطوبت خاک، شسته شدن سطح خاک و از بین رفتن مواد مغذی خاک جلوگیری می کند.و هنگامی که محصول میوه داد با خاک تماس نخواهد داشت و کشاورز محصول با کیفیتی خواهد داشت.

کشت نایلونی از فرسایس خاک جلوگیری کرده و برای رشد ریشه ها شرایط مناسبی را فراهم می کند.نایلون های کشاورزی یاد شده در ابعاد، ضخامت، رنگ های مختلف در بازار موجود است.

این نوع کشت معایبی هم دارد که نمی توان از آن چشم پوشید.مالچ های پلاستیکی برای محیط زیست خطرهای زیادی را به همراه دارد.

با توجه به اینکه بعد از برداشت جمع آوری و امحاء مالچ پلاستیکی برای کشاورز هزینه زیادی در بر دارد  و اکثر زمین های کشاورزی در ابعاد بزرگ اجاره ای می باشند، نایلون ها در زمین کشاورزی رها می شوند.

تجزیه این مالچ های رها شده، سالیان سال طول می کشد و آسیب جدی و جبران ناپذیری به مزارع و محیط زیست می زند، از کیفیت خاک می کاهد، مانع عملکرد خوب ماشین آلات کشاورزی می شود، باعث سمی شدن خاک و غیر قابل کشت شدن مزارع می شود.

برای جلوگیری از رها کردن مالچ ها در مزارع کشاورزی و این ضایعه محیط زیستی باید در بند های اجاره نامه قید و تاکید به جمع آوری و امحاء نایلون ها به صورت اصولی بعد از برداشت شود.

عوامل تعیین کننده ی ضخامت نایلون کشاورزی

عوامل تعیین کننده ی ضخامت نایلون کشاورزی

واحد.اندازه گیری ضخامت نایلون میکرون می باشد که بین ۳۰ تا ۴۰۰ میکرون متغیراست. نایلون های عریض با ضخامت بالاتر به طبع مقاومت بالاتری دارند، هر مقدار نایلون ها ضخیم تر باشند قیمت آن نیز افزایش می یابد.

درجه کیفیت مواد اولیه در تولید نایلون عریض، تعداد لایه ها، مقاومت نایلون در برابر نور خورشید از ویژگی های تاثیر گذار می باشد.

نایلون کشاورزی که در پوشش گلخانه ای استفاده می شود از نوع پلی اتیلن می باشد سبک و حاوی افزودنی های مختلف می باشد.

بر حسب نیاز مشتری جهت تنظیم دما (IR)، برای جذب اشعه ماوراء بنفش(UV) و برای ضدشبنم شدن پلاستیک عریض (FOG) به فیلم های تولیدی اضافه می شود.

 • (UV): (استحکام و دوام فیلم): نایلون عریض را بنا به درخواست مشتری حاوی UV ضد اشعه ماوراء بنفش کرده تا در برابر اشعه که به گیاه آسیب می رساند محافظت کند.
 • در ضمن باعث افزایش کیفیت محصول می شود. UV بر اساس نیاز منطقه به فیلم ها اضافه می گردد.
 • (IR): یکی دیگر از افزودنی ها به فیلم است. IR دمای داخل پوشش پلاستیکی را تنظیم می کند. در طول روز وقتی تابش خورشید شدید و در شب وقتی هوا سرد می شود از کاهش دما  با اختلاف ۴ درجه نسبت به گیاهانی که پوشش ندارند در شب  می رساند و در روز با جذب اشعه مادون قرمز دمای داخل پوشش پلاستیکی را تنظیم می کند.این فیلم ها به پوشش حرارتی نیز معروف می باشد.
 • (Anti Fog): قطرات آبی که در اثر فتوسنتز گیاهان روی نایلون ها ایجاد می شود و می تواند چندین اثر منفی داشته باشد. باعث کاهش ۳۰ درصدی دریافت نور توسط گیاهان می شود، از بازدهی محصول می کاهد، چکیدن قطرات آب روی گیاهان می تواند ایجاد بیماری کند، همچنین شبیه ذره بین عمل می کند و به گیاه آسیب می رساند.افزودن Anti Fog به فیلم  از این صدمات جلوگیری می کند.

شرکت های پخش نایلون کشاورزی در ایران

شرکت های تولیدی نایلون کشاورزی همیشه آمادگی دارند تا در امر صادرات به تمام نقاط کشور و حتی فراتر از مرزها اقدامات لازم را برای بالا بردن کیفیت کالاها انجام دهند.

این شرکت ها ابتدا مناطق و کشور های هدف را بررسی و نیازهای آنها را هدف گذاری می کنند و بر اساس نیاز و نوع کاربرد آنها محصولات خود را تولید می نمایند. همیشه آمادگی دارند تا با تجار، ارگان ها، سازمان ها متقاضیان صادرات در منطقه خاورمیانه، تهران و شهرستان ها ارتباط برقرار کنند و قرار داد ببندند.

پخش نایلون، نایلکس در انواع مختلف از شرکت های تولیدی معتبر در کوتاه ترین زمان ممکن به بازار عرضه می شود.

شرکت پخش نایلون همیشه با دقت در انتخاب بهترین تولید کننده در سطح کشور با کیفیت ترین محصول را در دسترس مصرف کننده قرار می دهد.

ای شرکت ها اگر در منطقه ای مثل خوزستان فعال باشد با توجه به نیاز منطقه و حفظ دائم مشتری خود باید کالای با کیفیت ارائه دهد.و از انجایی که در همان منطقه شرکت تولید نایلون دزفول فعالیت دارد می تواند انواع نایلون ها را از همان منطقه تهیه و عرضه نماید.

شرکت های پخش نایلون در سراسر ایران عمدتا موجود می باشد.کشاورزان برای رفع نیاز به این شرکت ها مراجعه می کنند.

شهرهایی مثل تبریز، مشهد، اصفهان  و دزفول دارای کارخانجاتی هستند که محصولات با کیفیتی تولید می کنند.و به صورت  ویژه محصولات خود را به مراکز فروش عرضه می نمایند.

لازم به ذکر است که محصولات تولیدی این شرکتها به کشورهایی مثل آلمان، چین، ترکیه و بیشتر نقاط خاور میانه صادر می شود.

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید