شیرینگ خشک مرغوب را از کجا بخریم

برای بسته بندی محصولات متفاوت از نوعی نایلون استفاده می شود که شیرینگ نام دارد. شیرینگ دارای دو نوع نرم و خشک بوده که هر کدام دارای کاربرد های متفاوتی هستند. در ادامه با انواع شیرینگ و همچنین کاربر های شيرينگ خشك بیشتر آشنا می شویم.شیرینگ خشک مرغوب را از کجا بخریم

آشنایی با انواع شیرینگ

آشنایی با انواع شیرینگشیرینگ دارای انواع بسیار زیادی می باشد که به چند نمونه از آنها می پردازیم.

  1. نایلون شیرینگ: این نوع شیرینگ بسیار نازک بوده و شکل پذیر می باشد. نایلون شیرینگ در مقابل دما حساس است.
  2. شیرینگ تونلی: شیرینگ تونلی برای بسته بندی محصولات ثابت می باشد که دیگر اندازه آنها تغییر نخواهد کرد. برای بسته بندی با این نوع شیرینگ اغلب از دستگاه های مخصوص استفاده می شود.
  3. سلفون شیرینگ: سلفون شیرینگ از دو نوع گفته شده نازک تر و شفاف تر می باشد. در کل اگر بخواهیم اندازه شیرینگ ها را ترتیب بندی کنیم هرچه از نایلون شیرینگ به سمت سلفون شیرینگ برویم، شیرینگ دارای ضخامت کمتر می شود و شفافیت آن افزایش می شود.

شیرینگ های گفته شده دارای ویژگی های خاصی می باشند که برای محصولات متفاوت می توان از آنها استفاده کرد. که در ادامه گفته شده است.

کاربرد شیرینگ خشک در صنعت

کاربرد شیرینگ خشک در صنعتکاربرد شیرینگ خشک بسیار زیاد می باشد. همان طور که می دانید از شیرینگ برای بسته بندی محصولات استفاده می شود. شیرینگ در دما های بالا مانند ۱۶۰ الی ۲۲۰ درجه سانتی گراد تغییر شکل داده و به محصول می چسبد و بسته بندی محکمی را به وجود می آورد.
شیرینگ خشک دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد که با توجه به محصولات مورد نظر برای بسته بندی تغییر می کند. از شیرینگ خشک بیشتر برای محافظت از محصولات شکننده که بسیار نسبت به ضربه حساس هستند استفاده می شود.  از شیرینگ خشک در بسته بندی محصولاتی مانند: درب پوش های مواد غذایی برای منع نفوذ هوا، بسته بندی محصولاتی مانند نوشابه و بطری آب معدنی، جلوگیری از وارد شدن گرد و غبار و عوامل آلودگی به محصولات غذایی و همچنین زیبا بودن چینش و آسان بودن جابه جایی آن استفاده می شود.
در کل برای بسته بندی محصولاتی که ایزوله بودن آنها مهم باشد از شیرینگ های ضخیم تر استفاده می شود. به دلیل ضخیم تر بودن شیرینگ خشک نسبت به شیرینگ نرم و همچنین مقاومت بیشتر شیرینگ خشک باعث شده که در بسته بندی این مواد از شیرینگ نوع خشک استفاده شود.

وجه تمایز شیرینگ خشک با شیرینگ نرم

وجه تمایز شیرینگ خشک با شیرینگ نرممی توان گفت تفاوت شیرینگ خشک و نرم، مواد اولیه مورد استفاده شده و مقدار آن می باشد که باعث می شود شیرینگ دارای ویژگی های متفاوت و در پی آن کاربرد های متفاوتی باشد. مواد اولیه استفاده شده در تولید شیرینگ پلی اتیلن چگالی پایین(LDPE) و پلی اتیلن چگالی خطی(LLDPE) می باشد. این دو نوع پلی اتیلن دارای ویژگی هایی است که باعث شده است در تولید شیرینگ خشک و نرم استفاده شود. برخی از این ویژگی ها به شرح زیر می باشد:
پلی اتیلن چگالی پایین نیمه جامد بوده و نیمه شفاف که باعث می شود بتوان آن را به حالت های مختلفی تبدیل کرده و با نازک کردن ضخامت، آن را شفاف تر هم کرد. شیرنگ خشک درصد کمی از این پلی اتیلن دارا می باشد. این نوع پلی اتیلن بیشتر در شیرنگ های نرم مورد استفاده قرار می گیرد.
از دیگر ویژگی های این پلی اتیلن مقاوم بودن آن در برابر آب و هوا است که بسته بندی خوب باید از چنین ویژگی برخوردار باشد. پلی اتیلن چگالی کم از لحاظ شیمیایی دارای مقاومت خوبی بوده و دارای قیمت کمی هم می باشد.
این پلی اتیلن به دلیل داشتن این ویژگی ها و قیمت بسیار پایین و مناسب آن بیشتر در بسته بندی ها مورد استفاده قرار می گیرد و برای کارخانه ها کاملا مقرون به صرفه می باشد.
ممکن است برایتان سوال باشد که منظور از مقاومت شیمیایی چیست؟
منظور از این ویژگی این است که در برابر الکل و انواع مختلفی از هیدروکربن ها، روغن و گریس و اسید ها و باز های رقیق مقاوم می باشد. البته قابل ذکر است که مقاومت دارای نوسان بوده و شرایط دیگر می تواند بر این مقاومت تاثیر گذار باشد همچنین پلی اتیلن با چگالی کم در مقابل هیدروکربن ها خیلی مقاومت نشان نمی دهد اما در مقابل اسید ها و باز های رقیق بسیار مقاوم می باشد.
LDDPE یا همان پلی اتیلن چگالی خطی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که باعث شده درصد بیشتری از شیرینگ های خشک را تشکیل دهد. 
پلی اتیلن خطی دارای رنگ شیری طبیعی و شفاف می باشد که در برابر ضربه بسیار مقاوم عمل می کند. این ویژگی که می توان گفت عامل اصلی استفاده از این پلی اتیلن در شیرینگ خشک هم هست می تواند به راحتی از محصولاتی که بسیار شکننده هستند مراقبت کرده و بدون ذره ای آسیب بتوان محصولات را جابه جا کرد.
همان گونه که ذکر شد مقدار مواد اصلی در تولید شیرینگ های مختلف متفاوت بوده و دارای فرمولاسیون خاصی می باشد. تولیدی های شیرینگ با توجه به سفارش هایی که دارند فرمولاسیون مشخصی را ایجاد کرده و با توجه به آن شیرینگ را تولید می کنند.

راهنمای خرید بهترین شیرینگ خشک

راهنمای خرید بهترین شیرینگ خشکبرای خرید شیرینگ خشک باید به نکاتی توجه کرد که برخی از آنها گفته شد. ذکر شد که شیرینگ دارای انواع مختلف و ویژگی های متفاوتی هستند که باعث می شود کاربرد های آنها متفاوت باشد. ما باید با توجه به مصرفی که می خواهیم از شیرینگ کنیم آن را بسنجیم. اگر می خواهید بسته بندی محصول مورد نیاز خود در برابر آلودگی ها بسیار مقاوم بوده و مواد را ایزوله نگه دارد باید از شیرینگ های با ضخامت بالا استفاده کرد که اغلب شیرینگ های خشک این گونه هستند. همچنین شما می توانید برای مقاوم کردن محصولاتتان در مقابل ضربه از شیرینگ خشک استفاده کرد.
بسیاری برای بسته بندی محصولاتی مانند کاشی و سرامیک از کارتن استفاده می کنند و همان طور که می دانید کارتن در مقابل ضربه به خوبی مقاومت نمی کند که این باعث می شود به محصولاتمان در جابه جایی ها آسیب ها بزرگ و یا جزئی وارد شود. بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق این است که از شیرینگ خشک استفاده کنیم که تمام ویژگی های مورد نیاز مان را دارا می باشد.
اما شما می توانید برای خرید شیرینگ با کیفیت بالا از همین سایت اقدام به خرید کرده و با قیمتی بسیار مناسب شیرینگ مورد نیاز خود را سفارش داده و در کمترین زمان ممکن از آن بهره مند شوید.

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید