صادرات نایلون گلخانه به کشور های همسایه

در سال‌های اخیر تقاضا برای احداث گلخانه با مساحت های بزرگ، باعث شده تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی بخش زیادی را به تولید نایلون گلخانه‌ای اختصاص دهند. یکی از مهمترین محصولات کشاورزی که در گلخانه ها تولید می‌شود خیار است از این رو نایلون گلخانه خیار نقش مهمی در میزان تولید آن را خواهد داشت. 

صادرات نایلون گلخانه به کشور های همسایه

تعریف نایلون گلخانه ای

تعریف نایلون گلخانه ایمحیط گلخانه‌ها توسط نایلون های بخصوصی پوشیده می شود تا از هدر رفت انرژی در فصل های سرما و گرما جلوگیری نماید و نیز از گیاه در برابر عوامل خارجی مثل باد، آفات و قارچ محافظت کند به گونه ای که محیط داخل آن مناسب با بیشترین رشد گیاه زیر کشت باشد. در تعریف نایلون گلخانه ای می توان به ویژگی مهم آن در برابر اشعه خورشید اشاره کرد بدین صورت که نور خورشید را در تمام گلخانه پخش می کند از تابش مستقیم نور خورشید به گیاه جلوگیری می نماید به علاوه با نگه داشتن اشعه مادون قرمز در محیط خود به کنترل دمای آن کمک می کند. 

اهمیت نایلون گلخانه ای برای کشاورزان فعال در این زمینه، بسیار زیاد است و به اندازه ای که قبل از احداث گلخانه، مشخصات فنی آن را مورد بررسی قرار می دهند و به افزودنی هایی که در مراحل ساخت به آن اضافه می شود، توجه ویژه ای می نمایند لذا با مشاورین نمایندگی های فروش این نایلون ها تماس حاصل می نمایند تا مناسب ترین نوع نایلون را برای گلخانه احداثی خود فراهم نمایند. 

ماده اولیه سازنده این نوع نایلون ها، پلی اتیلن می باشد که در مراحل ساخت آن افزودنی هایی بر اساس کاربرد به آن اضافه می شود از این رو مدل های نایلون مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال افزودنی UV یا همان تثبیت کننده فرا بنفش به جهت حفاظت نایلون در برابر این اشعه خورشید می شود که این ماده به افزایش طول عمر و همچنین جلوگیری خرابی نایلون کمک می کند. یکی دیگر از افزودنی های مهم دیگر، EVA می باشد که باعث افزایش استحکام نایلون ها در برابر وزش باد می شود. 

از این رو خریداران این نایلون ها می بایستی مشخصات آب و هوایی مثل رطوبت، درجه حرارت، میزان وزش باد و ارتفاع از سطح دریا را در منطقه مورد نظر خود بررسی کنند و سپس با کارشناسان فروش این محصول مشورت نمایند تا بتوانند مناسب ترین مدل آن را شناسایی کنند. 

جدیدترین مدل های نایلون گلخانه ای

خوشبختانه امروزه در ایران کارخانه های تولید محصولات پلاستیکی بسیاری با بهره گیری از فناوری های نوین و ماشین آلات مدرن و نیز مهندسان متخصص و کارآزموده به تولید با بالاترین کیفیت و استاندارد این محصول دست یابند که حتی حجم بسیاری از آن را به دیگر کشورهای منطقه صادر می نمایند به گونه ای که نایلون گلخانه ای ایرانی می تواند به راحتی با نوع خارجی آن رقابت کند بنابراین سود فراوانی برای عرضه کنندگان آن به همراه داشته است. 

مدل های مختلفی از این نایلون ها را برای استفاده و محل های گوناگون ساخته اند برای مثل از مدل نایلون عریض را برای مصارف کشاورزی و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در استفاده های مختلف مشخصه های متفاوتی مورد توجه است از این رو تولیدکنندگان آن امکان سفارشی سازی بر طبق نیاز مشتریان را برای رفاه و رضایت آنان فراهم نموده اند و خریداران می توانند نایلون با مشخصات مورد نظر خود را به صورت عمده سفارش دهند. 

در دهه های اخیر تکنولوژی پیشرفت بسیاری داشته و امکان خرید آنلاین محصولات مختلف از وبسایت های عرضه کنندگان آن ها فراهم شده از این رو مشتریان می توانند با جست و جو در اینترنت تولیدکنندگان این نایلون ها را شناسایی نمایند و از انواع مدل ها، کیفیت و قیمت ها اطلاع یابند و حتی کالاهای شرکت های مختلف را با یکدیگر مقایسه نمایند سپس بهترین محصول را با نازلترین قیمت در سریع ترین زمان خریداری کنند و در محل تحویل بگیرند. 

اهمیت نایلون در کشت خیار

اهمیت نایلون در کشت خیاردر کشور ما یکی از پر مصرف ترین محصولات کشاورزی، محصولات جالیزی مثل خیار است که به صورت روزانه در تمام خانوارهای ایرانیان استفاده می شود. لذا کشاورزان بسیاری اراضی با مساحت های بسیاری را به کشت این محصول اختصاص داده اند. اما کشت گیاه در فضای آزاد و به صورت قدیمی، همراه با ریسک می باشد به گونه ای که به راحتی دست خوش تغییرات آب‌ و هوایی می شوند. از این رو کاشت خیار به صورت گلخانه ای سودآوری فراوانی به همراه خواهد داشت و این محصول در صورت فراهم بودن شرایط مورد نیاز آن، بهترین بهره وری را خواهد داشت و راحت به بار می نشیند. 

خیار گلخانه ای واریته های متنوعی دارد و برخی از آن ها مناسب ترین ویژگی را برای کشت در گلخانه دارد و طول برگ و رشد ساقه های آن بسیار متناسب با فضای گلخانه است و از آنجایی که ریشه های نسبتا سطحی دارد بایستی خاک سطحی آماده و دارای مواد مغذی فراوان باشد که این شرایط در گلخانه فراهم است و مواد غذایی توسط لوله هایی به پای هر بوته می رسد. این محصول به شدت به تغییرات دمایی حساس است و وزش های کوچک باد نیز می تواند باعث شکستن ساقه آن شود و به بوته ها آسی بزند از این رو کشاورزان در تلاش اند که خیار را به صورت گلخانه ای کشت دهند لذا نایلونی ک برای پوشش این نوع گلخانه ها استفاده می شود بسیار اهمیت دارد. 

حجم صادرات نایلون گلخانه ای چقدر است؟

کارخانجات تولیدکننده این نایلون ها توانسته اند به رشد و پیشرفت چشمگیری در این زمینه دست یابند و بخش بزرگی از بازارهای داخلی و خارجی را به عرضه کالاهای خود اختصاص دهند و همچنین محصولاتی بازارپسند و با کیفیت، در حجم انبوه تولید نمایند به گونه ای که تولیدکنندگان آن موفق به صادرات نایلون گلخانه ای در حجم بسیار شده اند و فروش بسیاری در بازارهای بین المللی داشته باشند. 

از آنجایی که مواد اولیه این محصول پلی اتیلن است و این ماده جز کالاهای وارداتی محسوب می شود همواره نوسانات نرخ ارز منجر به تغییراتی در قیمت آن می شود اما عرضه کنندگان محصولات پلاستیکی با صادرات انبوه این کالاها به کشور های همسایه توانسته اند نقش مهمی در بازارهای سطح منطقه داشته باشند و نیز ارزآوری فراوانی برای کشور داشته اند. 

از شما هم قصد سرمایه گذاری در صادرات این تجارت پر سود را دارید می بایستی دقت لازم را در انتخاب نمایندگی فروش داشته باشید تا بتوانید مرغوب ترین نایلون را که بر طبق استانداردهای بین المللی ساخته شده است را با قیمتی بسیار مقرون به صرفه تهیه نمایید. 

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید