فروش عمده نایلون بسته بندی خاک

امروزه از پلاستیک یا نایلون در زمینه ها و صنایه مختلفی استفاده میشود . که نایلون بسته بندی خاک نیز وجود دارد. که از نایلون دراین صنعت استفادکردند.

فروش عمده نایلون بسته بندی خاک

دلایل انتخاب نایلون برای بسته بندی خاک

دلایل انتخاب نایلون برای بسته بندی خاک

همانطور که دلایل مهم استفاده از نایلون یا پلاستیک گفته شده. امامهمترین دلیل از بین این سه مورد وانتخاب  نایلون برای صنایع مختلف ارزان بودن و مقرون به صرفه بودن آن است. 

اما برای بسته بندی که از پلاستیک  استفاده می شود و بیشترین مصرف را در بین صنایع را هم همین صنعت بسته بندی دارد . که امروزه به یکی از مشکلات محیط زیست تبدیل شده است و گریبان گیر محیط زیست و بویژه جانداران شده است و روزانه بسیاری از جانداران به خاطر همین زباله جان خود را از دست می دهند.اما امروزه در کشور های پیشرفته از زباله بعنوان طلای کثیف نام برده می شود واز زباله فرآورده های ارزشمندی بدست می آورند.

اما ازبحث اصلی دور نشویم بطور کلی مدل های مختلف نایلون به چند دسته تقسیم می شود که عبارت اند از:

۱نایلونهای فریزر:که بیشتر برای مصارف خانگی و بازاری و مغازهای می باشد ودر ابعاد کوچک تولید می شود که در ایران  شرکت های تولید کننده نوینی وجود دارند. کاربرد نایلون فریزر بسته بندی مواد غذایی می باشد.

۲نایلونهای کیسه زباله :که آن هم بیشتر برای مصارف خانگی و رستورانی و… می باشد که در ابعاد بزرگ تر تولید می شود و کاربرد آن برای ریختن زباله درون آن می باشد.

۳نایلون های گلخانه ای : که در ابعاد بسیار بزرگ وبرای گلخانه ها تولید می شوند که در ایران شرکت های نوینی درداین زمینه وجود دارند .

۴ نایلونهای بسته بندی خاک که این نوع نایلون ها که از ابعاد کوچک تا ابعادی که مشتری نیاز دارد تولید می شود وکاربرد آن بسته بندی خاک می باشد و خاک های که درآن بسته بندی میشوند از نوع خاک های عالی یعنی کمپوست و ورمی کمپوست می باشد.   انواع نایلونهای دیگر نیز وجود دارد.

مدل های مختلف نایلون برای بسته بندی خاک

از گذشته تا کنون انسان ها برای بسته بندی مواد از کیسه ها ویا کاغذ ها استفاده می کردند تا اینکه به پشتوانه کشف نفت خام و ویژگی های آن  و مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفت موادی به نام پلاستیک تولیدشد.

اولین باری که نایلون که از جنس اتیلن می باشد تولید شد در سال ۱۹۵۳ میلادی بود وتا قبل آن مردم مثلاً وقتی برای خرید خشکبار به بازار میرفتن فروشندگان خشکبار را درون بسته های کاغذی می ریختند وبه مردم می دادند ویا مردم با کیسه های پارچه ای به خرید می رفتن.

اما یکی دیگر از  فواید استفاده از پلاستیک استفاده راحت آن می باشد وبرای همین استفاده راحت آن است که مردم آنرا ول نمی کنن.

همانطور که گفته شد یکی از مدل های نایلون ، نایلونهای بسته بندی خاک میباشد که آن هم انواع ومدل های مختلفی دارد که عبارت اند از :

۱نایلونهای جامبو بگ که دوسری مانند قیف دارند که راحتی بسیار در بسته بندی انواع مواد وبه ویژه خاک ها را به ارمغان می آورد.

۲نایلون های کاوری پالت.

۳نایلونهای شیرنگ

۴ گونی ها که در ابعاد یعنی ارتفاع یک مترو ده و یک متر و بیست تولید میشوند که بیشتر مصرف آنها در شالیزارهای برنج و گندم زار ها می باشد.

اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که مگر خاک چه ارزشی دارد که آنرا بسته بندی میکنند؟اما در جواب این سوالتان باید گفت که خاک های که ارزش معدنی بالای دارند که بیشتر برای گلخانه ها می باشد را بسته بندی می کنند مانند کمپوست ها که از بقایایی گیاهان و مواد غذایی بدست می آیند و ورمی کمپوست می باشد.

آیا نایلون ها توانایی تحمل وزن خاک و کود را دارند؟

آیا نایلون ها توانایی تحمل وزن خاک و کود را دارند؟

اما یکی از فاکتور های اساسی همیشگی بسته بندی که از گذشته تا کنونمی باشد.  مقاومت کیسه ، کاغذ یا نایلون می باشد.  که همه می دانیم کیسه های پارچه ای ازاین سه مورد مقاومت بیشتری دارد.  اما نایلون به دلیل ارزان بودن استفاده میشود.

اما آیا نایلون میتواند تحمل بسته بندی خاک را می تواند داشته باشد ؟ در جواب این سوال باید گفت بله نایلون های با کیفیتی که امروزوه شرکت ها با ماشین آلات روز جهان تولید می کنند تحمل وزن خاک ها وکودها رادارد.

اما اکثراً کود ها را در گونی ها بسته بندی می کنند که از مقاومت بالای بر خوردار در برابر عوامل محیطی و همچنین وزن کود ها را دارد  وکود های که در این گونی ها بسته بندی می شوند.  انواع مختلفی دارد مانند اوره ،پتاسیم و……..

اما یکی دیگر از فاکتور های  بسته بندی نگه داشتن کیفت محصولی که بسته بندی می شود می باشد.  مثلاً در مازندر ان و گیلان بعد از چیدن پرتغال ها برای اینکه تا عید سالم بمانند آنها را بعد از ضد عفونی کردن آنها را در نایلون فریزر های کوچک می اندازند تا اثرات باکتری بر محصول به حداقل برسد پس در نتیجه مقاومت نایلون به اندازهای می باشد که بتوان خاک را در آن بسته بندی کرد پس دو تا از فاکتور های اساسی مواد ی که بسته بندی می کنند : ۱مقاومت و۲حفظ کیفیت محصول می باشد. که نایلونها علاوه بر این دو مورد ویژگی های دیگری نیز دارند که در مطالب بالا گفته شده بود .

اما چرا پلاستیک یا نایلون یک خطر برای محیط زیست میباشد ؟به دلیل اینکه ماندگاری پلاستیک بسیار بالابوده وچیزی بالغ بر ۵۰۰سال طول می کشد تا در طبیعت از بین برود و از طرفی سوزاندن آن نیز باعث ورود گاز های سمی به هوا کره می شود و برای لایه اوزون خطرناک می باشد.

مراکز فروش نایلون های بسته بندی خاک در سطح شهر

اما برای سهولت حال تولید کننده گان در مراکز هر شهر فروشگاه های وجود دارد که بنام مراکز فروش نایلون می باشند که فروش انواع نایلونها را بصورت کلی وجزئی به قیمت تقریباً عمده در اختیار مشتریان قرار می دهند.

و خیال مشتریان را نیز از خرید مطمئن وبا کیفیت را حت می کنند وخود نیز از این خرید وفروش عمده وجزئی سود قابل توجهی بدست می آوردند .اما در کشور های ‌پیشرفته دنیا از زباله برخلاف کشور ما و کم کاری مسئولان ما ازآن بنام طلای کثیف یاد می کنند و با بازیافت زباله و به ویژه نایلونها هم به حفظمحیط زیست برای آیندگان کمک می کنند و هم  با ایجاد اشتغال زایی به جوانان بیکار ،‌ کار میدهند و هم استفاده از نفت را نیز کاهش می دهند واز ورود آلاینده ها به لا یه اوزون جلو گیری می کنند ودر نتیجه از گرم شدن زمین و بروز اتفاقات ناگوار برای زمین جلو گیریی می کنند. اما برای کشور های عقب افتاده وجهان سوم زباله را خطری برای محیط زیست می دانند و تهدید را به فرصت نمی کنند تا هم با ایجاد اشتغال زایی در این عرصه هم به فکر منافع کشور خود باشند

                             

                              

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید