قیمت جدید پلاستیک گرانول شده با کیفیت

در توضیح پلاستیک گرانول شده: مقدار زیاد زباله‌های پلاستیکی که روز به روز به حجم آن افزوده می‌شود نیازمند بازیافت آن‌ها برای استفاده مجدد است در حقیقت گرانول پلاستیک از پلیمر و مواد پلاستیکی بدست می‌آید که با ذوب و شکل دادن به آن مواد و سایل دیگری که در ساخت آن‌ها نیاز به مواد اولیه دست اول نیست، ساخته می‌شوند.

قیمت جدید پلاستیک گرانول شده با کیفیت

توضیحاتی در مورد پلاستیک گرانول شده

توضیحاتی در مورد پلاستیک گرانول شده

در ابتدا به توضیح گرانول می‌پردازیم که در واقع خودش پلیمر نیست بلکه مواد ریز دانه‌ای است که ار مواد پلیمری به دست می‌آید و برای استفاده و شکل دهی بایستی آن را ذوب کرد. در واقع وقتی پلیمر تولید می‌شود بایستی آن را در دستگاهی به نام اکسترودر وارد نمود تا ذوب شده و مواد خروجی  به وسیله یک کاتر یا دستگاه برش با اندازه‌های مشخص و به صورت مرتب برش زده می‌شود که به این مواد دانه دانه شده گرانول گویند.

خط تولید گرانول به دو صورت است:

  1. خط تولید گرانول رشته‌ای: این نوع گرانول که تولید آن بسیار آسان است و در ایرا بیشتر انجام می‌شود به این صورت است که ابتدا مواد داخل دستگاه اکسترودر ذوب شده و در مرحله‌ی بعد با گذر از صافی‌هایی به صورت رشته‌هایی در می‌آیند و این رشته‌ها از آب عبور داده شده و به داخل دستگاه آسیاب رفته و به صورت تکه تکه در آمده و خشک می‌شوند در ادامه باید عنوان کنیم که تولید این نوع گرانول ساده است ولی شکل آن به گرانول مواد اولیه نو ندارد.
  2. خط تولید گرانول خشک: در این روش مواد پلاستیکی به صورت خرد شده وارد دستگاه اکسترودر شده و ذوب می‌شوند و از صافی عبور کرده و از سوراخ‌های ریزی خارج می‌شوند و در همان حال با عبور از سراخ‌های سرد و  همزمان توسط مکنده‌هایی از لوله‌های سرد خارج  و خشک می‌شوند. این مواد سپس داخل یک مخزن بزرگ تر می‌شوند تا دچار افت فشار شوند. این روش با اینکه خیلی حساس و نیاز به دقت بالایی دارد و قیمت آن نیز بیشتر تمام می‌شود ولی گرانول تولیدی آن خیلی شبیه مواد اولیه نو است و پلاستیک گرانول با کیفیت ای را بدست می‌دهد.

چه موادی برای تولید پلاستیک گرانول شده لازم است؟

با توجه به اینکه مواد پلاستیکی به صورت روز افزون و چشمگیر مورد استفاده قرار می‌گیرد، و همچنین با توجه به قابل بازیافت بودن مواد پلاستیکی، بازیافت این مواد به صورت گسترده انجام می‌گیرد. در صنایع تولید گرانول مواد پلاستیکی از انواع مختلف جمع آوری می‌شود و پس از شست و شو و سایر عملیات لازم این مواد را جهت استفاده در صنایع تولید پلاسیک استفاده می‌کنند.

محصول تولید شده از این ماشین آلات همچون پودر لاستیک و … به عنوان مواد اولیه برای بسیاری از کارخانه‌ها مثل لاستیک سازی، آسفالت سازی، بتن سازی و… مورد استفاده می‌شود و بازار خوبی در کشور دارد و تولید یک گرانول با کیفیت به بدست دادن محصول مناسب نیز منجر می‌شود.

پلاستیک گرانول شده در چه مواردی استفاده می شود ؟

پلاستیک گرانول شده در چه مواردی استفاده می شود ؟

در حال حاضر در صنعت محصولات مختلفی تولید می‌شود که به مواد اولیه نیاز دارند، مواد اولیه برخی صنایع به خاطر کمبود آن در طبیعت یا سخت و زمان بر بودن به دست آوردن آن با زحمت زیاد به دست می‌آید و هزینه آن نیز بسیار زیاد است. گسترش روز افزون صنعت بازیافت زمینه‌ای را فراهم آورده که از این هزینه‌ها کاسته شود مثلاً در موادی چون پلاستیک و شیشه، بازیافت باعث شده که از هزینه‌های اضافی آن کم شود. مواد پلاستیک گرانول شده نوعی از ساختار است که در برخی از پلیمرها وجود دارد و شکل آن تفاوت نمی‌کند و به شکل کره بوده و در ساخت وسایل پلاستیکی از آن استفاده می‌شود که این کار با استفاده از دستگاه گرانول ساز صورت می‌گیرد، دستگاهی که خیل عظیم مواد پلاستیکی که در سرتاسر دنیا تولید می‌شود را به گرانول تبدیل می‌کند تا در تولید وسایلی همچون دمپایی پلاستیکی، توپ پلاستیکی و یا در تولید لاستیک خودروها استفاده شود. دلیل اینکه ضایعات پلاستیکی را به گرانول تبدیل می‌کنند این است که انواع دستگاههای پلاستیک سازی گرانول را به عنوان ورودی می‌پذیرند اینکه در جریان ساخت گرانول انواع مختلف مواد پلاستیکی بازیافتی همگون شوند.

مواد پلاستیکی قسمت بزرگی از مواد بازیافتی را تشکیل می‌دهند، اولین کاربرد پلاستیک گرانول شده نیز همین قابل استفاده کردن مواد پلاستیکی است تا از نظر زیست محیطی مفید باشد و بتواند جلوی انباشته شدن مقدار زیاد مواد پلاستیکی که مدت زیادی لازم است تا تجزیه شوند را بگیرد و همچنین با بر گرداندن دوباره این مواد پلاستیکی به چرخه تولید از هزینه‌های اضافی تولید پلاستیک جلوگیری کند و همچنین از این مواد برای تولید مواد پلاستیکی مثل بخش‌هایی از تلفن‌ها و لاستیک ماشین‌ها و در تولید کفی کفش‌ها و همچنین در صنعت برق از آن‌ها می‌توان به عنوان روکش کابل استفاده کرد. از کاربردهای دیگر می‌توان به تولید کابینت‌ها، محصولات پی وی سی و تانکرها استفاده کرد.

عوامل موثر بر قیمت پللاستیک گرانول

با توجه به افزایش مصرف مواد پلاستیکی و نیازی که به این مواد هست و از طرف دیگر به دلیل مشکلات زیست محیطی که افزایش این مواد پلاستیکی در طبیعت به جای می‌گذارد، بازیافت مواد پلاستیکی طرفداران زیادی را پیدا کرده است. بنابراین باید روشی می‌بود تا مواد استفاده شده قبلی دوباره به چرخه تولید برگردند و از مواد آسیب زا به مواد قابل استفاده تبدیل شوند.

عوامل موثر بر قیمت پلاستیک گرانول عبارتند از:

  1. رنگ گرانول: گرانولی که به رنگ شفاف و روشن باشد، گران قیمت و با ارزش هستند از جمله این‌ها به گرانول پلاستیکی که به رنگ زرد، آبی و قرمز است می‌توان اشاره نمود ولی اگر به دنبال گرانول ارزان قیمت هستید گرانول تیره انتخاب مناسبی است ولی برای سفید کردن آن باید به آن مستربچ سفید اضافه کنید اگرچه با اضافه کردن مسربچ نیز از رنگ تیره به طوسی تغییر رنگ می‌دهد. بابر این اگر محصولی یکنواخت تولید کنید خریداران زیادی خواهد حداشت و برای شما نیز سود آوری خواهدداشت.
  2. تاثیر میزان خلوص: در این باره نیز باید به این مورد اشاره کرد که آزمایش‌های مختلفی هستند که میزان خالصی ماده را مشخص می‌کنند که از جمله به ASHو یا DST که میزان مواد مجوجود در پلیمر را مشخص می‌کنند که اکر ناخالصی آن زیاد باشد از کیفیت و قیمت آن کاسته می‌شود.
  3. اثر شتاب جریان مذاب: شاخص جریان یا روندگی مواد پلاستیکی که  میزان آن به کمک عددMFI  مشخص می‌شود و نشانگر این است که این ماده مذاب چند با ذوب شده است که هر چه این عدد پایین باشد بهتر است.
جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید