قیمت نایلون های گلخانه ای در بازار تهران

امروزه بسیاری از گل های زینتی و محصولات کشاورزی، در گلخانه ها تولید می شوند از این رو اجزای سازنده گلخانه نقش مهمی را در ماندگاری آن و حتی میزان تولید محصول ایفا می کند. یکی از مهمترین آن ها نایلون گلخانه ایی است که در ابتدای احداث گلخانه باید به آن توجه ویژه ای داشت به این دلیل که نور و حرارت نقش ضروری در تولید گیاه دارد و این پلاستیک ها نور مسقیم خورشید را به سراسر گلخانه منتقل می کنند.

قیمت نایلون های گلخانه ای در بازار تهران

نایلون گلخانه ای چیست و چگونه استفاده می شود؟

نایلون گلخانه ای چیست و چگونه استفاده می شود؟از نایلون برای پوشش گلخانه ها در موارد زیر استفاده می شود:

  • پوشیدن کامل گلخانه با آن
  • جلوگیری از هدر رفت انرژی در فصل سرما و گرما
  • جلوگیری از ورود آسیب های فیزیکی به گلخانه و استحکام آن
  • تنظیم رشد گیاهان از طریق انتقال مناسب نور مفید خورشید
  • کاهش خروج اشعه مادون قرمز و کنترل دما
  • مانع از سوختگی گیاه در اثر نور مستقیم
  • کاهش بیماری و قارچ و آفات
  • کاهش هزینه های حرارتی
  • جلوگیری از آسیب های باد به گیاهان

کارخانجات تولیدکننده انواع محصولات پلی اتیلنی به تولید این نایلون ها نیز می پردازند. یکی از اصلی ترین مواد اولیه نایلون گلخانه ایی، پلی اتیلن می باشد که افزودنی های دیگری نیز در مراحل تولید به آن اضافه می شود به عنوان مثال از تثبیت کننده اشعه ماورا بنفش یا همان UV به جهت حفاظت نایلون در برابر اشعه فرا بنفش خورشید استفاده می شود که می تواند خرابی نایلون را به تعویق بیندازد و باعث افزایش طول عمر آن شود.

یکی دیگر از مواد استفاده شده در این نایلون ها، افزودنی اشعه مادون قرمز می باشد که باعث جلوگیری از خروج مادون قرمز و همچنین کاهش دما می شود که در مناطق سردسیر بسیار از اهمیت و کاربرد بالایی در حفظ انرژی برخوردار است. علاوه بر این با افزودن EVA استحکام این پلاستیک ها در برابر وزش باد بیشتر می شود.

افزودنی های بسیار دیگری چون ضد تعریق و یا آنتی اکسیدان وجود دارد که هر کدام ویژگی خاصی را به این محصول اضافه می کند که کاربرد این مواد در تولید، بسیار وابسته به منطقه استفاده از نایلون دارد. بنابراین خریداران آن بایستی آب و هوای منطقه گلخانه خود را به خوبی بشناسند تا بتوانند بهترین نوع آن را برای گلخانه خود پیدا کنند و به علاوه برای تهیه این محصول با مشاوران مراکز فروش نایلون گلخانه ایی تماس حاصل نمایند.

بررسی مواد اولیه نایلون گلخانه ای

در سال های اخیر تقاضا برای احداث گلخانه با مساحت های بزرگ باعث شده است که بازار نایلون گلخانه ای مشتریان بسیاری داشته باشد و کارخانه های ساخت مواد پلاستیکی نیز به فناوری نوینی در جهت تولید با کیفیت این محصول دست یافته اند از این رو توانسته اند نایلون های بسیار محکم در برابر باد و همچنین پوششی گلخانه ای جهت تامین نور مناسب برای رشد تولید نمایند.

از این رو به کشاورزان عزیز توصیه می شود در انتخاب تولیدکننده آن دقت نمایند و یا حتی با مراجعه  مستقیم به کارخانه فرآیند تولید آن را بررسی کنند زیرا مواد اولیه استفاده شده در ساخت این محصول با طول عمر آن رابطه مستقیمی دارد به طور کلی هر چند سال یک بار بایستی این پوشش عوض گردد تا کارآیی لازم را داشته باشد و تا این نایلون ها بتواند به بهترین شکل نور را در کل گلخانه پخش نمایند و گیاهان شما به بهترین میزان رشد خود برسند.

آیا نایلون گلخانه ای با نایلون ساختمانی تفاوت دارد؟

آیا نایلون گلخانه ای با نایلون ساختمانی تفاوت دارد؟نام دیگر این نایلون ها به دلیل عرض بسیار زیاد آن به نایلون عریض معروف می باشند که این نایلون عریض در مواردی چون ساختمان سازی، کاور فوندانسیون، کشاورزی و… مورد استفاده قرار می گیرد. نایلون گلخانه ای و ساختمانی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. فقط در موارد زیر تفاوتی جزیی با یکدیگر دارند.

در استفاده های مختلف این محصول مشخصه های متفاوتی حایز اهمیت است به عنوان مثال در نایلون ساختمانی از آن جایی که موارد بهداشتی ضرورت چندانی ندارد بنابراین می توان از مواد اولیه با درجه کیفیت پایین تری نیز استفاده نمود. دقیقا برعکس استفاده گلخانه ای آن که می بایستی موارد استاندراد به خوبی در آن رعایت شده باشد که به گیاهان آسیب نرسانند.

بر اساس این ویژگی می توان گفت که نایلون ساختمانی دارای قیمت پایین تری نسبت به گلخانه ایی است. از این نایلون در مراحل مختلف ساختمان سازی استفاده می شود و لایه بندی و میزان ضخامت نایلون بسته به استفاده آن متفاوت می باشد. همان گونه که در نوع گلخانه ایی آن بسته به منطقه مورد استفاده، نوع و تعداد مواد افزودنی آن متفاوت است.

خوشبختانه امروزه کارخانه های تولیدی این نایلون ها با بهره گیری از ماشین های مدرن توانسته اند اعتبار بسیاری برای مشتریان خود کسب کنند و محصول را مطابق با سفارش مشتری تهیه نمایند به گونه ایی که در کمترین زمان با کیفیت مطلوب به دست خریداران برسانند. همچنین برخی از آنان با هدف مشتری مداری، تخفیفات چند درصدی نیز بر روی این محصولات گذاشته اند. خریدار می تواند با مراجعه به نمایندگی های آن ها از قیمت عمده انواع مختلف آن اطلاع یابد تا بتواند به صرفه ترین خرید را انجام دهد.

دلایل متغیر بودن قیمت نایلون ها

در ایران کارخانه های تولیدی بسیاری اقدام به ساخت این محصول پرفروش کرده اند ولی از آنجایی که نوع مواد اولیه نقش به سزایی در قیمت نایلون ها دارد قیمت محصول بر حسب درجه کیفیت ماده اولیه آن و همچنین میزان تعداد افزودنی های لازم، متفاوت خواهد بود به علاوه قیمت عمده و مستقیم آن نیز با نرخ متری نایلون بسیار متفاوت است.

از این جهت خریداران عمده این محصول می بایستی دقت لازم را در انتخاب مرکز فروش داشته باشند به همین دلیل باید شناخت کافی نسبت به محصول اصل داشته باشند تا بتوانند نوع نامرغوب آن را شناسایی نمایند. علاوه بر آن، خرید عمده این محصول دارای قیمت بسیار مقرون به صرفه تری نسبت به خرید متری آن از مغازه های سطح شهر است از این رو برای خرید با نازلترین قیمت، باید مستقیما از تولیدکنندگان این مواد پلاستیکی خریداری شود. 

با پیشرفت تکنولوژی و امکان خرید آنلاین محصولات، خریداران توانسته اند با مراجعه به وبسایت های فروش این نایلون ها از مشخصات و قیمت آن مطلع شوند و همچنین مقایسه ای بین عرضه کنندگان این محصول داشته باشند یکی از مزایای این نوع خرید امکان خواندن نظرات سایر خریداران است که مشتریان می توانند به کمک آن اطلاعات حقیقی از محصولات شرکت های مختلف را کسب نمایند. 

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید