قیمت کیسه زباله سیاه با کیفیت

کیسه زباله یکی از محصولاتی است که بین مردم سراسر دنیا به میزان فراوان استفاده می شود. میزان استفاده از کیسه زباله ها در کشورهای مختلف متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله: میزان اهمیت به بهداشت فردی و اجتماعی در میان مردم انجا و و پیشرفت کشور از لحاظ فرهنگ بستگی دارد. کیسه زباله سیاه یکی از کیسه زباله هایی است که میان مردم بسیار محبوب است و هر چه کیفیت ان بیشتر باشد محبوبیت و میزان مصرف ان نیز بالاتر خواهد بود. کیسه زباله سیاه انواع مختلفی دارد برای مثال کیسه زباله سیاه می تواند نازک یا ضخیم باشد، می تواند بند دار یا بدون بند باشد، می تواند برگی یا رولی باشد و غیره.قیمت کیسه زباله سیاه با کیفیت

مشخصات کیسه زباله سیاه

مشخصات کیسه زباله سیاهکیسه زباله سیاه گفتیم یکی از پر مصرف ترین کیسه ها در میان مردم است. این کیسه زباله از پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن سنگین ساخته شده است. اما گاهی به بعضی از کیسه زباله های سیاه دست می زنیم دست ما سیاه می شود ایا می دانید علت چیست؟

در واقع این کیسه زباله ها بازیافتی هستند و در یکی از مراحل بازیافت به ان دوده اضافه می کنند که در زیر به طور کامل مرحله تولید کیسه زباله سیاه بازیافتی را شرح می دهیم: 

در واقع این کیسه ها که در تماس دست رنگی سیاه از خود روی دست به جای می گذراند کیسه زباله بازیافتی هستند منتهی نه از نوع سیاه بلکه از نوع رنگی ان. برای بازیافت کیسه زباله ها ابتدا ان ها را خرد می کنند و بعد ان ها را ذوب می کنند و مجددا از ان ها کیسه زباله تولید می کنند.

اما یک مشکل که در این جا وجود دارد این است که کیسه زباله رنگی به علت وجود رنگ هنگام ذوب، رنگ ان ها به صورت یکنواخت پخش نمی شود. پس کارخانه های تولید کیسه زباله به انها دوده اضافه می کنند تا رنگی یکنواخت به دست اید.

در این مرحله دیگر کیسه زباله رنگی به کیسه زباله سیاه بازیافت شده است که اگر از روش های درست و صحیح بازیافت استفاده نشود می تواند مشکلاتی از جمله سیاه شدن دست در تماس با این کیسه زباله ها را بر جای بگذارد. 

در تولید برخی از کیسه زباله های سیاه از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب استفاده می کنند و نتیجه ان تولید کیسه زباله سیاه مناسب است ولی بیشتر کیسه زباله هایی که در بازار به فروش می رسند کیسه زباله سیاه بازیافتی هستند، پس باید در خرید و استفاده از کیسه زباله سیاه بسیار دقت شود چرا که کیسه زباله سیاه بازیافتی که با روش های صحیح بازیافت نشده است می تواند حاوی مواد سمی باشد که باعث ایجاد سرطان در انسان می شود.

مناسب ترین نوع کیسه زباله سیاه برای منازل

مناسب ترین نوع کیسه زباله سیاه برای منازلقبلا هم اشاره کردیم که ما انواع کیسه زباله سیاه داریم، و از هر کدام می توانیم در مکان های مختلفی استفاده کنیم ولی سوالی که ممکن است در ذهن شما پیش اید این است که مناسب ترین نوع کیسه زباله سیاه برای استفاده در منزل چه نوع کیسه ای است.

ابتدا باید توضیح مختصری در مورد انواع کیسه زباله سیاه بدهیم که خود شما تصمیم بگیرید که کدام نوع برای استفاده شما مناسب تر است:

  • کیسه زباله سیاه ضخیم یا نازک: باید به این نکته توجه کنیم که استفاده از کیسه زباله ضخیم یا نازک بستگی به نوع زباله ها دارد، اگر زباله شما خشک و سبک است از کیسه زباله نازک استفاده کنید، ولی اگر زباله شما سنگین و مرطوب است و احتمال چکه کردن از ان می دهید بهتر است از کیسه زباله ضخیم استفاده کنید. برای مثال در بیمارستان ها برای مواد عفونی خود از کیسه زباله ضخیم استفاده می کنند چرا که احتمال پاره شدن ان کمتر است.
  • کیسه زباله بند دار یا بدون بند: در مصارف خانگی بهتر است از کیسه زباله بند دار استفاده شود چون در این صورت حمل ان ساده تر است و با مشکلاتی از جمله سر خوردن کیسه از بین انگشتان دست و افتادن کیسه زباله و پاره شدن و پراکنده شدن زباله ها کمتر مواجه می شوید.
  • کیسه زباله سیاه بزرگ یا کوچک: این عامل بستگی به عوامل مختلفی از جمله تعداد اعضای خانواده شما، میزان تولید زباله و غیره دارد.
  • کیسه زباله سیاه معطر یا بدون عطر: از جمله مزایایی که کیسه زباله معطر دارد این است که می تواند شما را از بوی بد و نامطبوع زباله نجات دهد.

این ها برخی از عواملی بودند که می توانند به شما در انتخاب کیسه زباله سیاه مناسب کمک کنند.

وجه تمایز کیسه زباله سیاه و رنگی

وجه تمایز کیسه زباله سیاه و رنگیقبلا هم به طور مفصل اشاره کردیم که کیسه زباله ها از ماده ای به نام پلی اتیلن ساخته می شوند، نکته ای که شاید ذهن بسیاری از شما را به خود مشغول کرده باشد این است که وجه تمایز کیسه زباله سیاه با کیسه زباله رنگی در چیست؟

.در ساخت کیسه زباله های رنگی از رنگدانه پلاستیک(مستربچ) استفاده می شود.

.یکی دیگر از عواملی که باعث تفاوت کیسه زباله سیاه و کیسه زباله رنگی می شود نوع مصارف ان هاست. کیسه زباله سیاه بیشتر برای زباله های غیر عفونی استفاده می شود این در حالی است که کیسه زباله های رنگی به خصوص زرد برای زباله های عفونی بیشتر به کار می روند.

تفاوت قیمت کیسه های زباله سیاه به چه دلیل است؟

تفاوت قیمت کیسه های زباله سیاه به چه دلیل است؟قیمت کیسه زباله سیاه می تواند بسیار متنوع باشد، قیمت این کیسه ها می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد از جمله عواملی که در قیمت کیسه زباله سیاه تاثیر دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. .کیفیت کیسه زباله: مهم ترین عاملی که در قیمت کیسه زباله سیاه تاثیر دارد کیفیت کیسه زباله است، همان طور که گفتیم برخی از کیسه زباله های سیاه بازیافتی به علت اضافه کردن دوده در تماس با دست ان را سیاه می کنند، مطمئنا این نوع کیسه ها در مقایسه با کیسه هایی که برای ساخت ان ها از مواد اولیه مرغوب استفاده می شود و کیفیت بالایی دارند ارزان تر هستند.
  2. اندازه کیسه زباله: اندازه کیسه زباله نیز یکی دیگر از عواملی است که در تعیین قیمت کیسه زباله سیاه تاثیرگذار است. قیمت کیسه زباله های کوچک با کیسه زباله های بزرگ یا متوسط متفاوت است.
  3. نوع کیسه زباله: نوع کیسه زباله نیز یکی از عوامل تاثیرگذار در ایجاد تفاوت در قیمت کیسه زباله سیاه است. این که کیسه بند دار باشد یا بدون بند، نازک باشد یا ضخیم، رولی باشد یا فله ای این ها همه عواملی هستند که در قیمت کیسه زباله سیاه تاثیر می گذارند.
جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید