مراکز خرید نایلون کشاورزی در تهران

نایلون در دنیای امروزه تبدیل به محصولی فوق العاده ضروری شده که بدون وجود آن، انجام خیلی از کارها از جمله کارهای مرتبط با کشاورزی، ممکن نخواهد بود. بنابراین می توان از نایلونی بسیار پرمصرف تحت عنوان نایلون کشاورزی گفت که به نایلون عریض معروف بوده و با بکارگیری آن ها می توان بازدهی بسیار بیشتری از انواع محصولات کشاورزی را شاهد بود. اما برای سفارش این محصول، همراه با کیفیت و قیمتی رقابتی، می توان به سراغ مراکز خرید نایلون کشاورزی تهران رفت.

مراکز خرید نایلون کشاورزی در تهران

ضرورت استفاده از نایلون در مزارع کشاورزی

ضرورت استفاده از نایلون در مزارع کشاورزینایلون کشاورزی که به دلیل برخورداری از عرض بسیار زیاد، به عنوان نایلون عریض نیز شناخته شده است؛ در بخش های متعددی از کشاورزی، مورد استفاده و کاربرد قرار می گیرد.
برای مثال می توان به استفاده‌ی این نایلون ها در مزارع کشاورزی اشاره کرد که در خصوص ضرورت کاربردی آن، بیشتر سخن خواهیم گفت.
در ابتدا باید گفت که انواع کشت هایی که در مزارع توسط این نایلون انجام گرفته اند؛ به عنوان کشت نایلونی یا کشت زیر پلاستیکی شناخته شده که با پیاده کردن این نوع کشت توسط نایلون کشاورزی، می توان هر نوع علف هرز را از بین برد.
ضمن اینکه از تبخیر آب و فرسایش خاک نیز در مزارع جلوگیری به عمل آمده و بازخوردی بسیار عالی در اثر بکارگیری این محصول به وجود خواهد آمد.

اگر بخواهیم به بیانی دیگر به مزیت های حاصل از کاربرد نایلون در مزارع کشاورزی اشاره کنیم؛ می توان در موارد زیر آن ها را عنوان کرد:

 • با قرار گرفتن این نایلون روی خاک مزرعه، ترکیباتی مانند متیل بروماید، اجازه خروج از خاک را نخواهند داشت؛ چرا که خروج این ترکیب می تواند برای لایه ازن ، تهدید کننده باشد.
 • همچنین اگر این ترکیب در خاک باقی بماند؛ قادر به نابودی بسیاری از آفات نیز خواهد بود.
 • این نایلون که برای انواع سبزیجات و محصولات جالیزی مورد استفاده قرار می گیرد؛ منجر به رشد و بهره وری بیشتر آن ها شده که برای کشاورزان سودمند است.
 • استفاده از این نایلون باعث می شود تا خاک گرم تر مانده و در نتیجه جوانه گیاهانی که تازه کشت شده اند؛ در برابر سرما مصون و امن بمانند.
 • از امتیاز ویژه دیگری که از طریق اجرای این نایلون در مزارع، نصیب کشاورزان زحمتکش می شود؛ این است که اجازه کاشت و برداشت زودتر را به آن ها می دهد.
 • در نتیجه می توانند از مزیت های بیشتری نسبت به کشاورزانی که دیرتر این امور را انجام می دهند؛ برخوردار گردند.
 • نایلون های کشاورزی موجود در مزارع همچنین از شسته شدن مواد مغذی خاک نیز ممانعت می کنند.

نایلون کشاورزی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

نایلون عریض کشاورزی که مورد استفاده وسیع در بخش های مختلف این حوزه قرار گرفته است؛ در دو نوع کلی ارائه شده که عبارتند از:

 1. نایلون ساده یا شفاف کشاورزی
 2. نایلون یو وی دار

قابل ذکر است که در نایلون های یو وی دار، از مواد ضد اشعه استفاده شده که منجر به کارایی بهتر آن ها و در نتیجه فواید بیشترشان برای کشاورزان شده است.
البته نقش موثر نایلون های کشاوزی ساده را هم نباید نادیده گرفت که به دنبال خود، مزیت های بسیاری را آورده اند.

حال در پاسخ به اینکه ویژگی نایلون کشاورزی چیست یا این محصول باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ می توان از موارد زیر کمک گرفت:

 • با توجه به حساسیت زیاد این نایلون، آن را با تکیه بر مواد اولیه یا پلی اتیلن درجه یک ساخته اند.
 • با توجه به اینکه این نایلون در معرض مداوم نور خورشید یا حتی بارندگی و رطوبت قرار دارد؛ تولید کنندگان درجه استحکام و مقاومت خوبی را برای آن طراحی و اجرا نموده اند.
 • عرض های متنوعی در این نایلون ها به چشم می خورد که رایج ترین آن، نایلون کشاورزی ۱ متر تا ۸ متر می باشد.
 • از قابلیت انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد.
 • قابلیت چاپ پذیری آسان نیز روی این نایلون ها وجود دارد. 

تفاوت مواد اولیه نایلون کشاورزی با نایلکس ها

تفاوت مواد اولیه نایلون کشاورزی با نایلکس هادر بیان تفاوت مواد اولیه نایلون کشاورزی با نایلکس های مصرفی دیگر، می توان اینگونه بیان داشت که در تولید نایلون های مختلف، اعم از نایلون های کشاورزی، از مواد پلی اتیلن سبک، کاربرد به عمل می آورند.
اما برای تولید نایلکس ها، از مواد پلی اتیلن سنگین با میانگین ۸۰ درصد و مابقی از پلی اتیلن سبک استفاده می کنند.
بنابراین می توان به این نتیجه رسید که نوع مواد در اصل یکی است و فقط گرید بندی آن ها با هم تفاوت دارد.

در توضیحی بیشتر و جهت آشنایی بهتر با تفاوت ها و تمایزهای موجود میان نایلون های کشاورزی و نایلکس می توان از گزینه های زیر کمک گرفت:

 1. نایلکس بیشتر به عنوان نایلکس فروشگاهی، کیسه فریزر، دستکش یک بار مصرف، کیسه زباله رولی و … نمایان گشته و مورد کاربرد واقع شده است.
 2. اما نایلون شامل نایلون گلخانه ای، نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار و … می باشد.
 3. نایلون نسبت به نایلکس، با شفافیت و نرمی بیشتری همراه است.
 4. اما نایلکس، دارای خشکی و ماتی بیشتری می باشد.
 5. نایلکس از ضخامت کمتر و نازک تری برخوردار بوده و نایلون بر خلاف آن، چندان نازک نیست.
 6. نایلون شامل هر پلاستیک نرمی است که وقتی آن را مچاله یا جمع می کنید؛ صدای کمتری را به دنبال دارد.
 7. اما نایلکس شامل پلاستیک هایی است که به هنگام جمع یا مچاله کردن، با صدای بیشتری همراه می باشند.

راهنمای خرید نایلون برای مزارع کشاورزی و گلخانه ها

همانطور که می دانید نایلون مورد استفاده برای مزارع کشاورزی و حتی گلخانه ها، تنها اشاره به یک جنبه کاربردی و مصرفی از این محصول دارد.
یعنی از نایلون در حوزه های وسیع تر دیگری هم بهره می برند.
حال در مورد نایلون هایی که در بخش های مهم کشاورزی و همینطور قسمت های مشابه آن مانند گلخانه ها مورد توجه قرار گرفته اند؛ می خواهیم نکاتی را بیان نماییم که از آن ها به عنوان راهنمای خرید نایلون نام می برند.
به این نکات در قسمت زیر اشاره شده است:

 • بهتر است نایلون هایی که به صورت دولا هستند را خریداری نمایید؛ چون همراه با نتیجه و کارایی بهتری می باشند.
 • نایلون های عریض تر یعنی برخوردار از عرض بیشتر، گزینه مناسب تری برای انتخاب به شمار می روند؛ زیرا قابلیت پوشش دهی بیشتری را به همراه دارند.
 • نایلون های مخصوص کشاورزی مانند نایلون کشاورزی یو وی دار، نیاز بیشتری را از شما تامین خواهد کرد.
 • برای اینکه بتوانید نایلون های مورد نظر خود را با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر تهیه نمایید؛ باید از مراکز فروش مستقیم با بی واسطه نایلون اقدام نمایید.
 • نایلون هایی را برای مزارع کشاورزی و گلخانه ها انتخاب نمایید که متعلق به مارک های معروف باشند.
جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید