مراکز فروش نايلون پلاستيك گلخانه در تهران

در یک گلخانه که محلی است برای پرورش و نگهداری انواع گل ها و اقلام کشاورزی مورد نیاز دیگر، عوامل و ابزار زیادی دخیل می باشند. یکی از این ابزارها که دارای نقشی اساسی در انواع گلخانه های کوچک و بزرگ بوده و از نیازهای اولیه در اینگونه محیط ها به شمار می رود؛ نایلون پلاستیک گلخانه می باشد. این محصول از نام های دیگری مانند نایلون عریض برخوردار بوده که بخاطر پهن و زیاد بودن عرض موجود در آن، این عنوان را روی آن گذاشته اند. در واقع این نایلون به عنوان نوعی ابزار دفاعی برای انواع گل ها و اقلام دیگر موجود در گلخانه عمل کرده و دارای نقشی تعیین کننده می باشد. از طرف دیگر اهمیت زیاد این محصول باعث شده تا بر تعداد مراکز فروش نايلون پلاستيك گلخانه در تهران و سایر شهرستان ها اضافه شود.

مراکز فروش نايلون پلاستيك گلخانه در تهران

مواد به کاربرده شده در تولیدنایلون پلاستیک

مواد به کاربرده شده در تولیدنایلون پلاستیکنایلون پلاستیک در مقابل نایلکس قرار گرفته و تفاوت این دو را می توان در این دانست که در ساختار نایلون، از پلی اتیلن سبک استفاده شده و در نایلکس هم از پلی اتیلن سنگین بهره برده اند.
همچنین تفاوت دیگر این دو محصول را که شباهت زیادی به هم داشته و تقریباً از یک خانواده به حساب می آیند؛ می توان در این دانست که نایلون از ظاهر شفاف تر و براق تری برخوردار می باشد.
این در حالی است که نایلکس دارای ظاهری خشک و مات می باشد.
اما در ادامه‌ی توضیحات از نایلون که موضوع اصلی این بخش است؛ باید گفت مواد به کار برده شده در تولید نایلون پلاستیک که حالا کاربردهای فراوانی را دارا بوده و در انواع نایلون عریض و نایلون کم عرض ارائه شده؛ همان پلی اتیلن و البته پلی آمید می باشند.

البته اگر تولیدکنندگان بخواهند؛ می توانند مواد دیگری مانند مواد مقاوم کننده در برابر یو وی و … را هم به آن بیفزایند.
ترکیب این مواد در ساختار نایلون، باعث پیدایش ویژگی های بسیار خوبی در این محصول شده است که مهم ترینشان را در موارد زیر نام برده ایم:

 • قابلیت فرآیند پذیری بسیار بالا
 • مقاومت ضربه ای و شیمیایی عالی
 • انعطاف پذیری فوق العاده
 • عایق الکتریکی

همچنین در رابطه با کاربردهای مهم انواع نایلون پلاستیک، باید به این موارد اشاره کرد:

 1. نایلون پلاستیک گلخانه ای
 2. نایلون حباب دار
 3. نایلون شیرینگ
 4. نایلون حباب دار
 5. نایلون چاپی دسته بند دار

دلایل استفاده از نایلون پلاستیک در گلخانه ها

از نایلون پلاستیک در مکان های مختلفی همچون گلخانه استفاده کرده و به عنوان سقف در آن ها به کار برده می شوند.
در حقیقت استفاده از این محصول برای پوشش دادن سقف گلخانه، هم دارای هزینه اجرا و نگهداری کمتری بوده و هم در پشت کاربرد آن، دلایل دیگری نیز پنهان شده است.
بنابراین اگر بخواهیم به دلایل استفاده از نایلون پلاستیک در گلخانه ها یا همان مزیت کاربردی این محصول بپردازیم؛ موارد زیر، گویای خوبی برای این موضوع خواهند بود:

 • ساختار نایلون پلاستیک باعث عبور نور و حرارت کافی خورشید به گیاهان شده و به مقدار لازم آن را تمامی محصولات گلخانه می رساند؛ البته این کار از عهده شیشه هم بر خواهد آمد.
 • اما هزینه اجرای شیشه بسیار بالا بوده و حتی احداث آن از نایلون مشکل تر است؛ همه‌ی این عوامل باعث توجه زیاد به نایلون پلاستیک گلخانه و رواج استفاده از آن شده اند.
 • ضمن اینکه پایه های نگهدارنده این نایلون، از جنس پلاستیک هستند که هم قیمتشان پایین تر بوده و هم سبک وزن تر و با قابلیت احداث راحت تری همراه می باشند.
 • همچنین استفاده از نایلون پلاستیک در گلخانه، منجر به کاهش ۴۰ درصدی هزینه حرارتی در قیاس با شیشه در این مکان نیز می شود.

نکات قابل توجه هنگام خرید نایلون پلاستیک

نکات قابل توجه هنگام خرید نایلون پلاستیکدر این بخش می خواهیم نکات مهم و قابل توجه به هنگام خرید نایلون پلاستیک را مورد بررسی قرار دهیم که با توجه به آن ها قطعاً می توان فرآیند مطلوب تری از خرید این محصولات را به انجام رسانده و شاهد نتایج نهایی بهتری بود.
اگر تمایل دارید که شما نیز با این نکات اساسی که بیان کننده نکاتی کلی اند آشنا شوید؛ بهتر است موارد زیر را دنبال بفرمایید:

 • نایلون پلاستیک اعم از نایلون گلخانه ای، در تعداد لایه های متفاوتی از جمله تک لایه، دو لایه و چند لایه موجود می باشد که بهترین گزینه برای انتخاب، نایلون پلاستیک چند لایه می باشد.
 • دلیل آن هم این است که این گروه از نایلون ها دارای کیفیت بالاتر و به تبع آن کارکردی بهتر و عمری بیشتر می باشند.
 • به هنگام خرید این نایلون ها، حتماً به عرض آن دقت کنید که از یک و نیم متر کمتر نباشد؛ چرا که نایلون های تشکیل یافته از این عرض، برای مصارف گلخانه ای مناسب هستند.
 • اگر به طور کلی خواستار این هستید که نایلون پلاستیک درجه یک را تهیه نمایید؛ کاری که لازم است انجام دهید؛ انتخاب این محصول از بین برندهای معروف می باشد.
 • به علاوه سعی کنید از فروشگاه مستقیم نایلون پلاستیک، به خرید این محصول اقدام کنید.
 • این گروه از فروشگاه ها محصول مورد نظر شما را با قیمت مستقیم و حتی کمتر از قیمت عمده عرضه داشته و نفع بیشتری را برایتان در بر دارند.

دلیل افزایش قیمت نایلون پلاستیک چیست؟

در بازار پر نوسان امروز، نایلون پلاستیک نیز از جریان افزایش قیمت ها به دور نمانده و آن هم دستخوش تغییراتی هر چند کم یا زیاد شده است.
البته با نگاه کردن به قیمت فروش این محصول، خواهید فهمید که آنچنان بالا نیست و می توان نسبت به تهیه آن با هر توان مالی اقدام کرد.
اما اینکه علاوه بر نوسان حاکم در بازار، چه دلایلی باعث شده تا افزایش قیمت نایلون در بخش های مختلف فروش اتفاق بیفتد را می توان اینطور توضیح داد که اولین عامل بر می گردد به افزایش قیمت مواد اولیه برای تولید نایلون.
طبیعتاً وقتی قیمت موادی که برای تولید و تشکیل نایلون نیاز است بالا برود؛ هیچ بعید نیست که این قضیه روی نرخ نهایی محصول نیز تاثیر خود را بر جای نگذارد.

سوای از این دلیل، افزایش قیمت این محصول را می توان از بُعدی دیگر هم دید و آن هم افزایش قیمت محصولات رقیبت در بازار می باشد.
تولیدکنندگان نایلون پلاستیک، هنگامی که ببینند رقیبان تولیدی آن ها روی محصولات خود، افزایش قیمت را اعمال کرده اند؛ خواسته یا ناخواسته آن ها هم این کار را انجام می دهند.
همچنین دلیل آخری که باعث افزایش قیمت نایلون پلاستیک در هر یک از مراکز فروش خواهد شد؛ افزایش کیفیت و مرغوبیت این محصول است که طبعاً نمونه های با کیفیت آن در مقایسه با نمونه های معمولی، با قیمت بیشتری در بازار نمایان خواهند شد.

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید