کارخانه های تولیدی نایلون مخصوص گلخانه

یکی از المان های مهم در هر گلخانه حتی گلخانه های مدرن و پیشرفته که با سیستم های هوشمند راه اندازی و برقرار گشته اند؛ نایلون گلخانه ای می باشد. با استفاده از این نایلون، راندمان تولید انواع محصولات گلخانه با توجه به تبعات مثبت آن، افزایش چشمگیری پیدا خواهند کرد. همچنین باید گفت که کارخانه های تولیدی نایلون مخصوص گلخانه، این محصول را از بهترین مواد تولید نموده که در آخر منجر به پیدایش نایلون هایی با ویژگی ها و مشخصات منحصر به فرد شده است.کارخانه های تولیدی نایلون مخصوص گلخانه

انواع نایلون های مورد استفاده در گلخانه ها

انواع نایلون های مورد استفاده در گلخانه هاامروزه به هنگام ساخت و راه اندازی گلخانه، بسیاری از تجهیزات و لوازم به کار گرفته می شوند تا در آخر شرایط برای کشت و تولید گیاهان و بسیاری از محصولات غذایی مساعد و فراهم شود.
یکی از این لوازم که به منظور مسقف کردن گلخانه های کوچک تا بزرگ مورد کاربرد و استفاده واقع می شود؛ نایلون گلخانه ای است.
این نایلون از عرض و پهنای بسیار وسیعی برخوردار بوده و از همین رو تمامی سقف گلخانه را می توان به نحوی عالی توسط آن پوشش دهی کرد.

حالا می خواهیم بدانیم که انواع نایلون های مورد استفاده در گلخانه ها از چه جنس و ساختاری بوده و یا به عبارتی چه نایلون هایی را برای سقف گلخانه ها به کار می برند که هم عملکرد موثری را در طولانی مدت داشته و هم بتوانند بهترین شرایط را برای تولید محصولات مختلف فراهم نمایند؟

از انواع نایلون های مورد نظر می توان به این موارد اشاره کرد:

 1. نایلون پلی اتیلن
 2. نایلون پلی استر
 3. نایلون پی وی سی
 4. نایلون پی وی اف

لازم به ذکر است از میان نایلون های نامبرده، نایلونی که بیش از همه در معرض استفاده در گلخانه ها قرار گرفته است؛ نایلون پلی اتیلن می باشد که به این چند علت از آن استفاده به عمل می آورند:

 • این نایلون، قابلیت اجرا روی اسکلت های دائمی را دارا بوده و در نتیجه بیشترین صرفه جویی را نسبت به پوشش شیشه برای افراد در پی دارد.
 • همچنین نایلون فوق را می توان روی اسکلت های کم دوام هم اجرا کرد و از کارکرد بلندمدت آن بهره مند شد.
 • ضمناً هزینه حرارتی این نایلون نسبت به پوشش های دیگر گلخانه ای، حتی تا ۴۰ درصد هم کمتر گزارش شده است.

ویژگی نایلون های گلخانه ای

علت و اهمیت استفاده از نایلون گلخانه ای را برشمردیم و متوجه شدید که چرا از این نایلون ها امروزه بیشتر از هر پوشش دیگری برای پوشش دهی گلخانه های متعدد بهره به عمل می آورند.
اکنون سوای از علت استفاده از این نایلون، می خواهیم با ویژگی نایلون گلخانه ای که بی شک بهترین بازخورد و نتیجه را تا به حال به دنبال داشته است؛ آشنا شوید که به این ویژگی ها و یا مشخصه های بسیار مهم، در گزینه های زیر اشاره شده است:

 • نایلون های پلی اتیلن گلخانه ای از ساختاری درجه یک بهره مند بوده که به آن ها امکان مقاومت بسیار زیاد در برابر انواع آسیب و صدمات طبیعی و فیزیکی را عطا کرده است.
 • دیگر ویژگی نایلون مورد نظر این است که نیاز به برش نداشته و پوششی یکنواخت و عریض را برای سقف گلخانه به دنبال می آورد.
 • ویژگی مهم دیگر در این نایلون این است که قابلیت اضافه کردن برخی از افزودنی های خاص همچون افزودنی IR یا همان مادون قرمز، افزودنی UV یا ضد اشعه خورشید، افزودنی پخش نور، ضد بخار و ضد قطره را دارا می باشد.

جدای از این ویژگی ها و در ادامه‌ی توضیحات مربوط به افزودنی های نایلون گلخانه ای، اینطور می توان عنوان داشت که از مواد متعدد دیگری هم استفاده می کنند که آن ها را در گزینه های زیر نام برده ایم:

 1. افزودنی لیز یا روان کننده: با اضافه کردن این ماده به نایلون گلخانه ای، سطح نایلون روان تر شده و در نتیجه به هنگام دمای پایین هوا، کار را آسان تر می سازد.
 2. افزودنی ضد الکتریسیته ساکن: با این ماده می توان شاهد عدم جذب گرد و غبار توسط نایلون بود.
 3. افزودنی آنتی اکسیدان: این ماده استحکام نایلون را بسیار بالا برده و آن را در مقابل کشش های زیاد یا ضرباتی که ممکن است به آن آسیب برسانند؛ مقاوم می گرداند.

آموزش نصب نایلون مخصوص گلخانه

آموزش نصب نایلون مخصوص گلخانهدر خصوص آموزش نصب نایلون مخصوص گلخانه که حاوی حساسیت بسیار بالایی بوده و نیاز است که نایلون فوق به صورت امن و مطمئن نصب گردد؛ لازم است توضیحاتی را بیان نماییم که در قسمت زیر به آن ها پرداخته شده است:

 • ابتدا باید گفت که نصب نایلون گلخانه با توجه به سازه هایی که به کار برده می شوند؛ قطعات و روش های مختص خود را می طلبد.
 • اگر سازه هایی که مورد کاربرد قرار می گیرند از نوع سازه های ایرانی باشند؛ در نتیجه با به همراه داشتن لوله های پلاستیکی سفت کن، نصب نایلون روی آن ها، به راحتی امکانپذیر خواهد بود.
 • اگر هم سازه های طرح اسپانیایی برای ساخت گلخانه به کار برده شده باشند؛ با در دست داشتن لاکینگ، فنر، پروفیل سی و همینطور پی وی سی، نصب نایلون به آسانی ممکن خواهد بود.

نصابان نایلون گلخانه باید توجه داشته باشند که بعد از مراحل اتمام نصب نایلون، باید این محصول فاقد هر نوع چین و چروک باشد.
پس برای این کار، باید تمام دقت و حواس خود را به کار ببندند.

مراحل تولید نایلون گلخانه ای در کارخانه ها

تولید نایلون گلخانه ای با استفاده از ساده ترین و در عین حال دقیق ترین تکنولوژی ها انجام گرفته که در آخر محصولی پربازده و درجه یک را تقدیم هر یک از مصرف کنندگان نموده است.
اگر بخواهیم در رابطه با مراحل تولید نایلون مخصوص گلخانه در کارخانه های تولیدی متعدد سخن بگوییم؛ بهتر است آن را به صورت گزینه وار بیان نماییم تا تفهیم آن برای شما عزیزان بهتر باشد:

 1. اول مواد اولیه به قصد مخلوط شدن توسط تسمه نقاله به قسمت مخلوط کن انتقال داده می شوند.
 2. سپس به اکسترودر فرستاده می شوند.
 3. بعد از انجام عملیات لازم، فیلم یا نایلون تولید شده بخش خنک کننده منتقل می گردد.
 4. در مرحله بعدی، عرض و ضخامت نایلون مورد کنترل و بازبینی قرار می گیرند.
 5. سپس سیستم فیلم کولاپسینگ جهت باد کردن به کار برده می شود.
 6. بعد از آن جهت خالی کردن باد فیلم مورد نظر، از سیستم گاست سیستم استفاده می کنند.
 7. در آخر فیلم به طور کامل خنک شده و سپس به صورت نایلون رولی قابل نمایش و عرضه می باشد.

قابل ذکر است که هر یک از این مراحل، با نظارت های کافی در کارخانجات تولیدی برتر انجام گرفته که در نتیجه‌ی آن می توان بهترین نایلون های گلخانه ای را از مارک و برندهای معروفی که متعلق به کارخانجات مذکور هستند؛ شاهد بود.

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید