کیسه زباله تجدید پذیر با نازلترین قیمت

همانطور که می دانید مسئله بزرگی که جامعه بشری امروزه با ان سروکار دارد آلودگی محیط زیست است. آلودگی محیط زیست مسئله ای است که می تواند زندگی همه موجودات زنده به خصوص انسان را تحت تاثیر قرار دهد و باعث آزار به موجودات زنده شود. کیسه زباله تجدید پذیر یکی از محصولاتی است که به تازگی توسط انسان برای مقابله با این مشکل ساخته شده است. کیسه زباله تجدید پذیر برخلاف سایر کیسه های پلاستیکی از موادی ساخته شده است که در محیط تجزیه می شود و به مونومرهای سازنده خود تبدیل می شود پس در محیط باقی نمی ماند و باعث آلودگی محیط نمی شود. 

کیسه زباله تجدید پذیر با نازلترین قیمت

توضیحاتی درمورد کیسه زباله تجدید پذیر

توضیحاتی درمورد کیسه زباله تجدید پذیر

همان طور که گفتیم یکی از راه های مقابله با آلودگی های ناشی از زباله های پلاستیکی تولید کیسه های پلاستیکی زیست تخریب پذیر یا همان تجدید پذیر است. یک سوال که ممکن است از خود بپرسید این است که این کیسه ها از چه چیزی ساخته شده اند که زیست تخریب پذیر محسوب می شوند ؟

برای ساخت کیسه  زباله ها تجدید پذیر از یک نوع ریشه گیاهی به نام کساوا (cassava) استفاده می شود. در واقع این کیسه ها فقط ظاهری شبیه پلاستیک دارند اما به راحتی در آب حل می شوند و برخلاف کیسه های پلاستیکی پایه نفتی که ۳۰۰ سال در محیط باقی می مانند و تجزیه نمیشوند (اصطلاحا زیست تخریب ناپذیر یا تجدید ناپذیر خوانده می شوند) این کیسه ها در یک الی دو سال تجزیه می شوند و به چرخه محیط برمی گردند.

اما استفاده از این کیسه های پلاستیکی تجدید پذیر یکسری مزایا دارد که تاکنون به برخی از آنها اشاره کردیم ولی به طور کلی می توان  به مزایای زیر برای این کیسه ها اشاره کرد:

  1. .این کیسه ها از مواد اولیه تجدیدپذیر ساخته شده اند و از مواد اولیه نفتی در آنها استفاده نشده است پس احتمال تجزیه  این مواد در اثر گرما و آزاد شدن منومرهای خطرناک و ترکیب با مواد غذایی و سایر موادی که درون کیسه ها حمل میشود و احتمال ابتلا به سرطان و انواع مسمومیت ها یا وجود ندارد یا اگر وجود دارد آنقدر ناچیز است که نمی توان آن را به حساب اورد.
  2. .از آنجا که این کیسه های زباله در محیط تجزیه می شوند و به محیط آسیب نمی زنند می توان گفت که با محیط زیست سازگار هستند.
  3. .یکی دیگر از مزایای این کیسه ها این است که بعد از تجزیه شدن در محیط آثاری در محیط زیست به جای نمی گذارند.
  4. .با توجه به این که این مواد از یک نوع ریشه ی گیاهی ساخته می شوند در مقایسه با پلاستیک هایی که از مواد نفتی ساخته می شوند در فرایند تولید کیسه زباله به انرژی کمتری نیاز دارند.

با توجه به این مزایا می توان گفت که تولید این کیسه ها یک نقطه عطف در تولید کیسه های زباله، برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست است و می توان زندگی انسان و سایر موجودات زنده را تا حدود زیادی نجات دهد و آسیب به محیط زیست را به کمترین میزان آن برساند.

ابعاد و رنگبندی های کیسه زباله تجدید پذیر

کیسه زباله تجدید پذیر در ابعاد و رنگبندی های متفاوت به بازار فروش عرضه می شود. باید به این نکته توجه کرد که هر یک از این ابعاد و رنگبندی ها برای منظور های متنوع به کار برده می شوند.

  • در مورد ابعاد این کیسه ها می توان به کوچک،متوسط و بزرگ و بسیار بزرگ اشاره کرد. البته ابعاد بعضی از این کیسه ها را با شماره نشان می دهند مثلا از شماره ۱ تا ۸.

در مورد رنگبندی کیسه زباله ها می توان به رنگ ها ی سیاه، زرد، سفید، قرمز، سبز، نارنجی و غیره اشاره کرد. که با توجه به عفونی و غیر عفونی بودن زباله ها به دو دسته تقسیم می شوند: 

  1. زباله های غیر عفونی: در مورد رنگ های مورد استفاده برای زباله های غیر عفونی و بی خطر می توان به سیاه، سبز، بی رنگ، قهوه ای و سفید اشاره کرد. که لازم به ذکر است که برای زباله های غیر عفونی بیشتر از کیسه های سیاه استفاده می شود.
  2. زباله های عفونی: در مورد رنگ های مورد استفاده برای زباله های عفونی و پرخطر می توان به زرد، قرمز و نارنجی اشاره کرد. که استفاده از کیسه های زرد رنگ برای اینگونه از زباله ها معمول تر است.

دلایل تولید کیسه زباله تجدید پذیر

دلایل تولید کیسه زباله تجدید پذیر

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم یکی از دلایل تولید کیسه زباله ی تجدید پذیر جلوگیری از الودگی محیط زیست است. با توجه به استفاده ی بیش از حدی که از کیسه های پلاستیکی می شود و آلودگی های پلاستیکی که این کیسه ها می توانند به بار آورند، تولید کیسه زباله های تجدید پذیر می تواند بهترین راهکار برای مقابله با این مسئله باشد.

در کیسه زباله های معمولی به دلیل این که در تولید آنها از مواد اولیه نفتی استفاده شده است، می توانند بسیار مضر باشند به طوری که اگر در معرض گرما یا سرمای شدید قرار گیرند مواد سمی به نام توکسین از خود ترشح می کنند، که می تواند باعث انواع سرطان ها و انواع مسمومیت ها شود. در حالی که این مشکل در کیسه زباله های تجدید پذیر حل شده است چون در تولید این کیسه ها به جای مواد اولیه نفتی از مواد گیاهی استفاده شده است. پس این نیز یکی از دلایل تولید کیسه های زباله تجدید پذیر است.

پارامترهای تعیین کننده قیمت کیسه زباله تجدید پذیر

قیمت کیسه زباله تجدید پذیر تحت تاثیر عوامل مختلف میتواند بسیار متنوع باشد، در زیر به برخی از این عوامل اشاره خواهیم کرد: 

  1. .ابعاد کیسه: یکی از عوامل تعیین کننده  که می تواند در قیمت کیسه های زباله تجدید پذیر نقش داشته باشد ابعاد و اندازه این کیسه ها است. قیمت ابعاد کوچک و بزرگ با هم متفاوت است.
  2. کیفیت کیسه: کیفیت کیسه نیز در تعیین قیمت تاثیر دارد. هر چه کیفیت بالاتر باشد قیمت کیسه نیز بالاتر است.
  3. جنس کیسه: جنس کیسه نیز در تعیین قیمت خیلی مهم است مطمئنا کیسه ای که قابلیت کشسانی داشته باشد و جنس آن به گونه ای باشد که به راحتی توسط مواد تیز و برنده پاره نشود قیمت بالاتری دارد.

این موارد برخی از مواردی هستند که در تعیین قیمت کیسه زباله تجدید پذیر تاثیرگذار هستند و می توانند در بالا یا پایین رفتن قیمت کیسه زباله تجدید پذیر تاثیر داشته باشند.

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید