کیسه زباله خیلی بزرگ در مراکز فروش

امروزه با افزایش روز افزون جمعیت و گسترش شهر نشینی، پسماند مواد غذایی و هر آنچه که دور ریختنی می باشد نیز افزایش پیدا کرده است. بنابراین جمع آوری و بازیافت زباله به یکی از مهم ترین فاکتور های زندگی شهری تبدیل شده است. به همین خاطر استفاده از کیسه های زباله نیز به طبع افزایش پیدا کرده است. کیسه های زباله نیز مستثنی از پیشرفت نبوده و در سایز های متفاوت، از کیسه زباله خیلی بزرگ گرفته تا سایز های کوچک با جنس های متفاوت تولید می شوند.

کیسه زباله خیلی بزرگ در مراکز فروش

سایز بندی کیسه های زباله و موارد مصرف هر کدام

سایز بندی کیسه های زباله و موارد مصرف هر کدامدر فرایند تولید کیسه های زباله از دو نوع مواد اولیه استفاده می شود:

 1. مواد اولیه ی نو
 2. مواد اولیه ی بازیافتی 

به مواد اولیه ی بازیافتی مواد درجه ی دو نیز گفته می شود. بعضا از مواد بازیافتی با کیفیت پایین تر یا درجه سه نیز برای تولید کیسه های زباله استفاده می شود. کیسه های تولیدی با مواد بازیافتی به علت چگالی بالاتر، نسبت به کیسه های تولیدی با مواد نو سنگین تر می باشند.

کیسه های بازیافتی نسبت به کیسه های تولید شده با مواد درجه یک دارای ایراداتی می باشد. از جمله این ایرادات می توان به بوی بد این کیسه ها بدلیل استفاده چند باره از مواد اولیه ی آن اشاره کرد در صورتی که کیسه های تولیدی با مواد نو، کاملا بی بو بوده و در بعضی موارد به سفارش مشتری می تواند بصورت معطر نیز تولید گردد.

بنابراین طی یک جمع بندی یک کیسه ی زباله بازیافتی نسبت به کیسه زباله ی سبک دارای نواقص زیر می باشد:

 1. بوی بد
 2. وزن سنگین تر در نتیجه قیمت بالاتر هر برگ کیسه پلاستیکی 
 3. رنگ نا مناسب 
 4. عدم کشش و انعطاف مناسب

 

استحکام کیسه های زباله در برابر تحمل وزن

با توجه به گستردگی استفاده از کیسه های زباله، این محصول در انواع متفاوتی تولید می شود. با توجه به حجم و نوع مواد دور ریختنی مورد نظز سایز کیسه زباله یکی از فاکتور های مهم برای انتخاب این محصول می باشد. اگر بخواهیم کیسه های زباله را بطور کلی و بر حسب کاربردشان طبقه بندی کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. کیسه زباله مخصوص پسماند های مضر بیولوژیکی ( عفونی )
 2. کیسه ی زباله برای پسماند های غیر مضر بیولوژیکی ( غیر عفونی )

امروزه روش جمع آوری زباله های بیمارستانی با توجه به اهمیت و نقش این زباله ها در تخریب محیط زیست و اثراتی که بر سلامتی انسان می گذارد نظیر بیماری های واگیر و … بیش از پیش مورد توجه کارشناسان حوزه سلامت قرار گرفته است. برای حل این مشکل از کیسه های زباله عفونی استفاده می شود.

این کیسه ها نسبت به کیسه های معمولی دارای ویژگی های متفاوتی می باشند. استحکام کیسه زباله عفونی نسبت به کیسه ی معمولی بسیار بالاتر است، همچنین انعطاف و مقاومت در برابر خوردگی بیشتری دارند و در برابراجسام تیز و برنده کمتر آسیب می بینند.

نکته ایی که در این کیسه ها حائز اهمیت است مقاومت بالای آن ها در برابر نشت پساب های زباله می باشد. این کیسه ها طبق مصوبه وزارت بهداشت کشور در چهار رنگ مشکی، قرمز، نارنجی و زرد که روی تمامی آنها کلمه ی پسماند عقونی درج شده، عرضه می شوند.

نوع دیگر کیسه های زباله که غیر عفونی می باشند برای مصارف عادی روزانه تولید می شوند. از این کیسه ها برای جمع آوری پسماند های غیر مضر مانند زباله های کاغذی، گیاهی، پلاستیکی و … استفاده  می شود. در برخی نمونه از این کیسه ها از بند برای بستن کیسه استفاده می شود.

کیسه های زباله غیر عفونی نیز برای تولید باید دارای استاندار هایی که توسط مراکز کنترل کیفیت تعریف شده، باشند. برخی از این ویژگی ها مانند :

 1. انعطاف پذیری و کشش مناسب در برابر اجسام سخت
 2. دارای کاربری آسان  بطور مثال قابلیت گره خوردن آسان
 3.  بدون بو و غیر بازیافتی و رنگ مناسب 
 4. طراحی و شکل قالب مناسب برای انبارش راحت تر

کیسه های غیر عفونی بطور معمول در رنگ های مشکی، قهوه ایی، سفید و سبز تولید و در بازار عرضه می شوند.

علت تفاوت مواد اولیه کیسه های زباله با سایر کیسه های پلاستیکی

علت تفاوت مواد اولیه کیسه های زباله با سایر کیسه های پلاستیکیدر تولید یک محصول رعایت استاندارد هایی که توسط سازمان های مربوطه تعیین شده است از دو جهت کاملا به نفع تولید کننده می باشد. بدیهی است با رعایت این نکات می توان تولید منظم تر و فروش بیشتری داشت. 

در درجه اول اول رعایت این استاندارد ها باعث می شود تولید کننده بتواند تعریف مشخص و دقیقی از محصول خود داشته باشد. همچنین باعث قیمت گذاری شفاف تر برای محصول می شود.

در درجه دوم اینکه خریدار دیگر نمی تواند بر مبنای نظر شخصی خود راجع به محصول نظر دهد. گاها دیده می شود تولید کنندگان بخاطر اعتراض خریدار به قیمت، استاندارد ها و تست های مقاومت و کیفیت محصول را رعایت نکرده و از ترکیبات نا مرغوب جهت کاهش قیمت ها استفاده می کنند که همین امر سبب کاهش کیفیت محصول نهایی می شود که به ضرر خریدار می باشد.

از طرفی استفاده از مواد نامرغوب در تولید کیسه های زباله باعث افزایش ضایعات و پرتی در هنگام تولید می شود که در نهایت به ضرر تولید کننده نیز هست. به همین علت است که گفته می شود رعایت نکردن استاندارد های لازم، برای دو طرف معامله ضرر می باشد.

موسسه ی استاندارد کشور دارای زیر مجموعه های فراوانی می باشد. وظیفه ی تعریف استاندارد برای محصولات صنعتی تولیدی در کشور بر عهده سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است که یکی از زیر مجموعه های موسسه ی استاندارد کشور می باشد. 

فروشندگان معتبر کیسه های زباله

خوشبختانه روند تولید کیسه های زباله در هر دو نوع عفونی و غیر عفونی در کشور رو به رشد است و شرکت های تولیدی موجود از ظرفیت بسیار خوبی برای تامین نیاز های داخلی بهره مند هستند بطوریکه می توانند به خوبی پاسخگوی تمام نیاز های داخل کشور باشند. 

فروش کیسه زباله در کشور به دو صورت سنتی و مدرن صورت می گیرد. در روش سنتی خریدار با مراجعه حضوری به مراکز فروش کیسه زباله، بصورت مستقیم اقدام به خرید می نماید. برای خرید بصورت عمده این کیسه ها بصورت کیلویی و برای خرید های جزئی بصورت برگی عرضه می شوند.

در روش مدرن مصرف کننده می تواند با اطلاعات کافی از کالای مورد نیاز خود بطور مثال نوع کاربرد کیسه، سایز، رنگ و … با مراجعه به سایت های اینترنتی اقدام به سفارش کالای خود کند. 

جلیل حضرتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید